Özdağ ve Kılıçdaroğlu bir araya geldi

Özdağ ve Kılıçdaroğlu bir araya geldi

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bir araya geldi. Özdağ görüşme sonrası, “Terörle etkin mücadele için gerekenlerin yapılması, 13 milyon sığınmacının geri dönmesinin sağlanması ile ilgili şartları içeren mutabakat metnini, CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na sundum” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile Zafer Parti lideri Özdağ, bugün akşam saatlerinde Ankara’da bir araya geldi. CHP Genel Merkezi’nden Kılıçdaroğlu ve Özdağ’ın buluşmasına ilişkin görüntüler paylaşıldı.

Özdağ’dan açıklama: Millet İttifakı’nın kararı yarın bildirilecek

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ahlatlıbel’de yaptığı görüşme sonrası açıklamada bulundu.

Twitter’dan açıklama yapan Özdağ, terörle mücadele ve sığınmacılar konusunda şartlar içeren mutabakat metnini Kılıçdaroğlu’na sunduğunu söyledi. Özdağ, Kılıçdaroğlu’nun yarın saat 11.00’da yapacağı açıklamaya kadar Millet İttifakı’nın diğer paydaşlarıyla görüşerek kararını bildireceğini ifade etti.

Özdağ şunları kaydetti:

“Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliği zemininde kurulan Zafer Partisi’nin Genel Başkanı olarak, kuruluş ilkelerini koruma (Anayasa 1-4 Md. Ve 66 Md.) ve terörle etkin mücadele için gerekenlerin yapılması, 13 milyon sığınmacının geri dönmesinin sağlanması ile ilgili şartları içeren, Türkiye Cumhuriyetini daha ileri taşıma gayesiyle oluşturduğumuz mutabakat metnini, iş birliği esasları çerçevesinde CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na sundum. Millet ittifakı paydaşlarının onayını alması gerektiğini ifade etti. Kendisi, yarın saat 11.00’de yapacağım basın toplantısına kadar, Millet İttifakının umarım olumlu cevabını iletecek. Büyük Türk Milleti’ne arz ederim.”

Öte yandan Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimiyle ilgili Zafer Partisi’nin Twitter hesabından bugün yapılan paylaşımda “Ata İttifakı, ortak karar alma ve hareket etme tercihlerinden vazgeçmiştir. Bugünden itibaren, taraflar sadece kendi adlarına karar alacaktır. Bu sebeple Zafer Partisi’nin kararını, Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ, yarın saat 11.00’de düzenleyeceği basın toplantısında açıklayacaktır” açıklaması yapılmıştı. Ümit Özdağ da partisinin bu paylaşımını kendi Twitter hesabından paylaşmıştı.

Paylaş