MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: Biz hükümetin ortağı değiliz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: Biz hükümetin ortağı değiliz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, partisinin hükümet ortağı olmadığını dile getirdi. “Biz ittifakın bir mensubuyuz. Hükümetin çalışmalarıyla ilgili eksikleri varsa ya da onlardan istenen talepler varsa biz bunları iletmek durumundayız” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, ‘Adım Adım 2023, İl İl Anadolu’ programı kapsamında, İzmir’de basın mensuplarıyla buluştu.

Karakaya, hedeflerinin, 2023’te yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine hazırlanmak olduğunu söyledi. Sorunların çözümüne katkı sunmayı amaçladıklarını ifade eden Karakaya, şunları kaydetti:

“Biz ittifakın bir mensubuyuz. Hükümetin çalışmalarıyla ilgili eksikleri varsa ya da onlardan istenen talepler varsa biz bunları iletmek durumundayız. Bu anlamda Hükümetin başarısı sonuç itibariyle ittifakı da etkileyecektir.

‘BİR KOALİSYON YOK AMA İTTİFAKIZ’

Biz Hükümetin ortağı değiliz. Bir hükümet ortaklığı, bir koalisyon yok ama biz ittifakız. İttifakın amaç ve çerçevesi başından beri belli, kararlılık da burada çok açık belli. Hükümetin başarılı olması, bizim için Milliyetçi Hareket Partisi açısından baktığımızda son derece önemli.”

‘SORUMLULUKTAN KAÇMIYORUZ’

Partilerinin, ‘ittifak ortağı’ olduğunu vurgulayan Karakaya, “‘Hükümet ortağı değiliz’ ifadesi sorumluluktan kaçıyoruz anlamında bir ifade değil. ‘Hükümet ortağı değiliz’, biz daha objektif bakarız. Söylenenlerde haklılık payı olanlar ya da bizim gördüğümüz yanlışlar varsa bu yanlışları da biz dile getiririz” diye konuştu.

BAHÇELİ, ‘MHP’NİN DEMOKRATİK SORUMLULUĞU MUHALEFETTİR’ DEMİŞTİ

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında ilginç bir çıkış yapmış, şunları söylemişti:

“Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı’nın bir ortağı olsa da işlevi ve üstlendiği demokratik sorumluluğu muhalefettir, bunun yanı sıra TBMM’de denge ve denetleme göreviyle mesuldür.”

Paylaş