Kılıçdaroğlu: Erdoğan, sen teröristlerin hamisisin

Kılıçdaroğlu: Erdoğan, sen teröristlerin hamisisin

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı birlikte canlı yayına çıkma teklifini yineleyerek, “Erdoğan, sen teröristlerin hamisisin; madem kanıt istiyorsun, kendi televizyonunda, bu akşam, yarın ya da Cumartesi günü çık karşıma” dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için TRT’de yaptığı propaganda konuşmasında, “Erdoğan, sana devletin televizyonu TRT’den sesleniyorum; gel, çekinme. İkimiz de er meydanına çıkalım, devletin televizyonu TRT’de, senin istediğin gazetecilerin sorularını yanıtlayalım. İstersen halk da soru sorsun. Sen ki kendine reis dedirten, sen ki bir dünya lideri herhalde Bay Kemal’den çekinmezsin” ifadelerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Erdoğan’a çağrısını yineledi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Sadece görüştüğünü söylemiyorum Erdoğan, sen teröristlerin hamisisin! Madem kanıt istiyorsun, meydan okuyorum sana. Kendi televizyonun TRT’de, bu akşam, yarın ya da Cumartesi günü çık karşıma. Senin teröristlerle işbirliği yapan bir namert olduğunu herkese ispat edeceğim!”

Paylaş