İmamoğlu cephesinden muhalefete ‘aday’ uyarısı

İmamoğlu cephesinden muhalefete ‘aday’ uyarısı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim sürecinde kampanya direktörü olan Necati Özkan, muhalefetin adayını belirlemesi gerektiğini söyleyerek “Aday yoksa kampanya yoktur” ifadelerini kullandı. Özkan, aday belirleme sürecinin gecikmesinin iktidar partisine yaradığını ifade etti.

Özkan, Cumhuriyet gazetesinde kaleme aldığı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“İktidardan kopan seçmen kitlelerinin desteğini alarak güç dengesini bariz biçimde sarsacak bir muhalefet partisi hâlâ yok.

Elbette bu durumun pek çok nedeni var. Örneğin muhalefet partilerinin ortak çözüm önerileri hâlâ netleşmedi. Örneğin hangi partilerin seçimlere birlikte, hangilerinin ayrı gireceği kararı hâlâ verilmedi. Ve örneğin en azından Altılı Masa’nın ortak bir adayının olup olmayacağı bile belirsiz.

Muhalefet partilerinin artık detayları tamamlayıp hızla aday ilanına geçmesi şart. Çünkü aday yoksa ortada kampanya yoktur. Muhalefetin daha fazla gecikmesi iktidar bileşenlerinin işine yarar. Kampanyaya bir an önce başlanabilirse vaatlerin etkisini araştırmaya, hataları düzeltmeye, adayın performansını yükseltmeye ve seçmeni mobilize etmeye zaman kalır.”

Paylaş