CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: Kardeşim önce kendinizi değiştirin

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: Kardeşim önce kendinizi değiştirin

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘İstanbul Tüzük Çalıştayı’na katıldı. Programa parti üyeleri de katıldı. Kaftancıoğlu, çalıştay öncesinde katılımcılara açıklamalarda bulundu.

İstanbul örgütünün temsilcisi olarak bugüne kadar aldığım görevler içinde yaşamım boyunca en çok gurur duyacağım görev oldu. Bana bu gururu ve mutluluğu sizler yaşattınız” diyen Kaftancıoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

Partimizin tüzüklerini inceledim ben de hukukçu değilim ama aklım fikrim erdiğince, gerçekten tüzüklerde çok ilerici süreçler olmuş zaman içinde daha ilerlemiş. Tek bir şeyi fark ettim. Mesela 2018’de son değiştirilen tüzükte o kadar çok muğlak ifadeler var ki. Hani burada bunu yazsak da burada da ne olur, ya bunu da yazmayalım. Mesela geçmiş tüzüklerimiz daha net. En azından kuralı koymuş, kuralı tarif etmiş.

Şimdi bunu niye söylüyorum? Ya 2018’deki tüzüğün mimarı olanlar çıkıyor diyor ki ‘partide değişim şart’. Kardeşim önce kendinizi değiştirin ya başka hiçbir şey söylemeyeceğim. Sen gidip Cumhuriyet Halk Partisi’nin anayasasını böyle işimize de burada da bunu böyle arada yazalım da bilmem ne yapalım diye yapıyorsanız. Neyi değiştireceksiniz? Kendinizi değiştirmenin dışında

Paylaş