Ankara kulisleri karıştı: Erdoğan, Süleyman Soylu’yu görevden almak üzere

Ankara kulisleri karıştı: Erdoğan, Süleyman Soylu’yu görevden almak üzere

Ahmet Takan, Korkusuz’daki bugünkü yazısında Ankara kulislerinde yer alan ve çok konuşulan bir iddiaya yer verdi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu görevden almaya hazırlandığını söyleyen Ahmet Takan, ” Tayyip Erdoğan, seçime İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve ona bağlı teşkilat yapısıyla gitmek istemiyor… İddia o ki; Eli kulağında… Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanlığı görevinden alınması an meselesi…” yazdı.

ELİ KULAĞINDA

Öte yandan köşesinde Tolga Şardan’ın yazısına da yer veren  Korkusuz yazarı Ahmet Takan, “İddia o ki; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya giden bir ziyaretçi daha sonra Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı da ziyaret etti. Hulusi Akar, ziyaretçinin anlattıklarına çok sinirlendi. Daha sonra, konuyu Süleyman Soylu’ya açtı. Mevzu, Hulusi Akar ile Süleyman Soylu arasında gerileme sebep oldu, tartıştılar. Olup bitenlerden Tayyip Erdoğan da haberdar edildi.” dedi.

İşte, Korkusuz yazarı Ahmet Takan’ın o sözleri:

Eli kulağında!..

“Devlet” dediğimizde aklıma ilk gelen adreslerden biridir İçişleri Bakanlığı…

Bir süredir, heyecan ve tedirginliğin hakim olduğu bekleyiş var. Kaymakamlar, Emniyet Müdürleri ve Valiler kararnamesi bekleniyor.

İddia o ki; bazı sıkıntılar yüzünden saraya gönderilen kararnameleri, Tayyip Erdoğan tutuyor…

İddia o ki; Tayyip Erdoğan, seçime İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve ona bağlı teşkilat yapısıyla gitmek istemiyor…

İddia o ki; Eli kulağında… Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanlığı görevinden alınması an meselesi…

Paylaş