Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan Doğa Koleji açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan Doğa Koleji açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Doğa Koleji’nde yaşanan krize ilişkin açıklamalarda bulundu. Selçuk, ödenemeyen maaşlar, kira ve SGK borçları sebebiyle boykot yapılan Doğa Koleji’ne ilişkin “Kamu kaynaklarıyla şirket kurtarma gibi bir planımız yok” dedi.

Satış ve devir işlemleri beklenen Doğa Koleji’ne ilişkin basın açıklaması yapan Bakan Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilerin derslerden geri kalmaması için gereken önlemleri alacağını şu sözlerle belirtti: Milli Eğitim Bakanlığı olarak yarın sabah için bile önlemlerimizi almış durumdayız”

Bakan Selçuk’un açıklamaları şöyle:

“Kamu kaynaklarıyla şirket kurtarma gibi bir planımız olmadığını açıklamak isterim. Amacımız çocukların eğitim ve öğretiminin aksamamısıdır. MEB olarak yarın sabah için bile önlemlerimizi almış durumdayız. Milli Eğitim’le ilgili çok büyük projelerin peşindeyken bir özel okulun yönetilemeyen finansal çözümlerine çözüm aramayı elbette tercih etmeyiz. Diğer yandan bizim meselemiz çocuklar. Onlar için bu meseleyle özel bir şekilde ilgileniyoruz. Öğrencileri resmi okullara yerleştirme planımız hazır. Çocuklarımızın bu konuyla ilgili olarak eylemlere katılması, fotoğraflarının çekilmesi gibi meseleye dahil etmeye çalışan gayretlerin doğru olmadığını düşünüyorum. Bu meselenin çözüme kavuşması için gayret gösterdiğimizi tekrar tekrar ifade etmek isterim. Teminat zorunluluğu ve sadece eğitim alanında faaliyet göstermesi ile ilgili çalışmalarımız var.”

“Satış ve devir konusunda olumlu sonuçlar bekleniyor. Bütün taraflarla da temas halindeyiz. Somut olarak kanıta dayalı durumlara bakarız. Kabul edersiniz ki Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetkisi ve sorumluluğu sadece belirli kuralların işlememesi halinde belirli kurumların faaliyetinin sonlandırılmasıyla sınırlı. Biz sınırlı davranışlar da sergilemek istemiyoruz çünkü çocuklarımız önemli, öğretmenlerimiz önemli. Bu meselenin çocuklarımız, öğretmenlerimiz lehine sonuçlanması için dikkatle takibindeyiz”

Paylaş