Kılıçdaroğlu’nun avukatı: Mahkeme hakimleri açıkça suç işlediler, görevi kötüye kullandılar

Kılıçdaroğlu’nun avukatı: Mahkeme hakimleri açıkça suç işlediler, görevi kötüye kullandılar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik Man Adası davası ile ilgili konuştu.

Çelik, Man Adası davasında mahkeme hakiminin 15 Temmuz sonrası FETÖ’cü olduğu iddiasıyla Yunanistan’a kaçmaya çalıştığını açıkladı.

Celal Çelik’in konuşmasından satır başları;

Şu an Türkiye’de Erdoğan’ın istemediği bir kararı verebilecek bir mahkeme yok. Öyle bir hakimle karşılaştık ki bunun bilinmesi gerekiyor.

Tarih 15 Temmuz. 1 gün sonra mahkeme hakimi açığa alınan bir hakim. FETÖ’cü olduğu iddiasıyla. Açığa alındıktan 1-2 gün sonra 6-7 FETÖ’cü hakimle birlikte Yunanistan’a kaçmaya çalışan ve tutuklanan bir hakimden bahsediyorum. Bu davalar açıldıktan sonra sürülerek bu mahkemenin hakimi olarak atanmış durumda.

Şimdi siz gelin de bu mahkeme hakiminden adalet bekleyin, objektiflik, tarafsızlık bekleyin. Böyle bir ihtimal yoktu, bunu yaşadık ve gördük.

Biz şirket kurulumunun ve para transferlerinin gerçek olduğunu ispatladık. Buna rağmen baştan itibaren Erdoğan gibi düşünmeye koşullanmış mahkeme hakimleri tarafından şununla karşı karşıya kaldık: Dendi ki: “Siz ne yaparsanız yapın, hangi delillere dayanırsanız dayanın biz Erdoğan gibi düşüneceğiz, sizin delillerinizi dikkate almayacağız” dedi mahkeme hakimleri. Açıkça suç işlediler. Görevi kötüye kullandılar, resmi evrakta sahtecilik suçunu işledir. Bu hakimlerin tamamı hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Biz iddiaları ispatladık. 15 milyon dolarlık para transferi gerçektir. Haksız kararlarla karşı karşıya kaldık. Bizler bu davaları kazanacağız.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir