Öğretmenlik Mesleği Kanun Teklifi kabul edildi: Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin görüşmelere katılmadı!

Öğretmenlik Mesleği Kanun Teklifi kabul edildi: Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin görüşmelere katılmadı!

Öğretmenlik Mesleği Kanun Teklifi, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda kabul edildi. Geçici 3 maddeyle birlikte toplam 42 maddeden oluşan teklifin komisyondaki görüşmeleri iki gün boyunca yaklaşık 24 saat sürdü. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, toplantılara katılmadı.

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, bugün AKP Ordu Milletvekili ve eski Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer başkanlığında toplandı. Komisyona, eğitim sendikalarının temsilcileri de katıldı. Komisyonu bakanlık adına MEB bürokratları izledi. MEB bürokratlarının yanı sıra YÖK, Adalet Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri de komisyonda salonunda bulundu.

MEB BAKANI GÖRÜŞMELERE KATILMADI!

Geçici 3 maddeyle birlikte toplam 42 maddeden oluşan, Öğretmenlik Mesleği Kanun Teklifi komisyonda kabul edildi. Komisyonun iki gün boyunca yaklaşık 24 saat süren görüşmelerine Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin katılmadı.

CHP Genel Başkan Yardımıcısı Suat Özçağdaş, “İki gün boyunca süren görüşmelerden dolayı bürokratlarımızın performansından dolayı teşekkür ediyorum, iktidar partisi mensuplarını tebrik ediyorum. Hiçbir önergeyi kabul etmediler, hiçbir maddeyi deldirmediler. Tutanaklara bakın çok önerilerimiz oldu her şeye Atatürk ile ilgili maddelerin geri girmesi gerekir” dedi.

Komisiyon Başkanı Mahmut Özer, “iki günlük süreç anlayış ve birlikte karar alma istişare ederek ilerledik. Bu süreçte görüşlerini ifade eden milletvekillerimize ve sendika temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Parti temsilcisi arkadaşlarımızı salı günü odama davet ediyorum, özel sektör öğretmenlerimizle ne yapabileceğimizi konuşmaya davet ediyorum” dedi.

 

Paylaş