Özgür Özel, görevini fiilen bıraktığını açıkladı

Özgür Özel, görevini fiilen bıraktığını açıkladı

CHP genel başkanlığına aday olan Özgür Özel, Grup Başkanlığı görevini fiilen bıraktığını açıkladı. Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde, grup başkanlığı seçimini kurultay sonrasına bırakma kararı verdiklerini söyleyen Özel, “Kurultay bittikten sonra sayın genel başkan seçilemezse ben zaten hem genel başkan hem de grup başkanı olarak devam ederim” dedi.

Gazetecilere açıklama yapan Özgür Özel, resmi olarak istifa etmeyeceğini ancak kurultaya kadar grup başkanlığı yetkisi kullanmayacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde, grup başkanlığı seçimini kurultay sonrasına bırakmada fikir birliğine vardıklarını açıklayan Özel, makam aracını da bıraktığını duyurdu.

Özel, açıklamasında şunları söyledi:

“Genel başkanla baş başa görüştük. Mütabakata vardık. Bugün verilecek istifanın grupta tekrar seçim yapılacağı için rekabete sokmamada hem fikir olduk. Grup Başkanlığı görevimi fiili olarak yürütmeyeceğim. Salı günü grup toplantılarına katılmayacağım. Grup başkanvekillerimiz görev yapacak. Kurultay bittikten sonra sayın genel başkan seçilemezse ben zaten hem genel başkan hem de grup başkanı olarak devam ederim. Genel Başkan seçilirse, gerekli seçimin yapılması için adım atacağız.

Genel başkan ile birlikte konuştuk. Durumu anlattım. Fikir birliğine vardık. Grup başkanlığı seçimini kurultay sonrasına bırakıyoruz. Fiilen görevi yürütmeyeceğim. Araç tahsisi edilmişti. Onu Meclis garajına bırakacağım. Meclis aracını il ziyaretlerinde kullanmayacağım.”

Paylaş