Özgür Özel: Genel Başkanımızın bir süredir tercih ettiği kayıt dışı siyasetten vazgeçen bir CHP vadediyorum

Özgür Özel: Genel Başkanımızın bir süredir tercih ettiği kayıt dışı siyasetten vazgeçen bir CHP vadediyorum

CHP 38. Olağan Kurultayı’na sayılı saatler kala konuşan Genel Başkan adayı Özgür Özel, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi, yenilgilere mahkûm olmasın, yeni bir yenilgi daha almasın, ana muhalefette kalmasın, iktidar olabilsin diye yola çıktım” dedi.

Cumhuriyet’ten Cengiz Karagöz’e konuşan Özel, kurultaya ve adaylığıyla ilgili olarak, “Biz Türkiye siyasetinde bir paradigma değişikliği öneriyoruz. Tayyip Erdoğan’ın karşısına dikilip onunla didişecek bir lider değil, onu geride bırakacak bir lider öneriyorum. Erdoğan’ın dayattığı toplumu dikine kesen kimlik siyasetini reddeden, enine kesen bir anlayışı öneriyorum” dedi.

Kayıt dışı olmayan bir siyaset vaat ettiğini söyleyen Özgür Özel, şunları kaydetti:

“Kürt’e, Türk’e, Alevi’ye, Sünni’ye, sağcıya, solcuya, yoksula ve güvencesiz çalışana dokunacak bir siyaset vaat ediyorum. Bir süredir partimizin izlediği mahcup ve edilgen siyasete karşı, cesur ve kararlı bir siyaset öneriyorum. Sokaktan kaçan değil, sokağı ve meydanı örgütleyen bir CHP vadediyorum. Genel Başkanımızın bir süredir tercih ettiği kayıt dışı siyasetten vazgeçmeyi, seçilmiş kurulları, il başkanlarını, ilçe başkanlarını, Parti Meclisi’ni, MYK’yı güçlendiren, onları merkezine alan bir Cumhuriyet Halk Partisi öneriyorum.”

Paylaş