Özgür Özel ‘Buğday Mitingi’nde konuştu: ‘Samanı bile ithal eden bir ülke haline geldik’

Özgür Özel ‘Buğday Mitingi’nde konuştu: ‘Samanı bile ithal eden bir ülke haline geldik’

CHP lideri Özgür Özel, Tekirdağ’da gerçekleşen Buğday Mitingi için Hayrabolu’ya gelerek traktör direksiyonunun başına geçti. Özel’in katıldığı traktör konvoyunda ‘Çalışırken Battık’ sloganı kullanılması dikkati çekti. Özel açıklamasında, “Ecevit bakardı gözüne, İnönü bakardı gözünün içine. Fiyatı onlar açıklardı. Şimdi gece yarısı tweet atıyorlar. Tweet atarak fiyat verenlerin mazot yüzde 110 artmışken, gübre yüzde yüz 35 artmışken, bütün masraflar ikiye katlamışken, buğdaya yüzde 10 zam verenlere, bunu da tweet atarak söyleyerek yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tekirdağ’da gerçekleşecek Buğday Mitingi için Hayrabolu’ya gelerek traktör direksiyonunun başına geçti. Özel’in katıldığı traktör konvoyunda ‘Çalışırken Battık’ sloganı kullanılması dikkati çekti.

Özel’in açıklamalarının satırbaşları şöyle:

“Birlik olursak, yan yana durursanız, bizi kimse yıkamaz, biz kazanırız, biz başarırız dedik. Geldiniz, beraber oldunuz, omuz omuza verdiniz, yan yana durdunuz ve sesinizi bütün Türkiye’ye, bütün dünyaya duyurdunuz. 47 yıl sonra mavi gözlü, Selanik doğumlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini birinci parti yaptınız.

Biz demiştik ki 31 Mart’ta güç verin; sizi unutmayacağız. 10 bin lira ile geçinmek zorunda bırakılan emeklinin sesini duyuracağız. Asgari ücretine zam yapılmayan işçinin sesini duyuracağız. Ürünü para etmeyen, desteklemelerini alamayan, hakkını alamayan çiftçilerin sesini duyuracağız dedik. Ve 31 Mart’ta sizin verdiğiniz güçten, destek sonra biz asla bir zafer sarhoşluğuna kapılmadık. Dedik ki bu bir zafer değildir bu sadece bir vazifedir, bir görevdir. Belediye başkanlarımız işlerini iyi yapacaklar, hepsi çok çalışacaklar, biz çok çalışacağız. Ve biz bu ülkede bir kez daha halkın iktidarını, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletin efendisidir’ dediği köylülerin iktidarını kuracağız.

Bugünlerde birilerinin köylüye ‘Al ananı da git’ dediğine bakmayın; Siz şanlı bayrağın yanındaki yazıya bakın; ‘Köylü milletin efendisir!’

6 Haziran günüydü hububat alım fiyatları açıklandı. Fiyatları görünce üretici feryat etmeye başladı. Daha önceden kendiside Ziraat Odası Başkanı olan 31 Mart tarihinde kendisine Hayrabolu’nun 5 yıl boyunca hizmet etmek için yetkisini verdiğiniz başkanınız bize seslendi: ‘Genel başkan buraya gel sesimizi Türkiye’ye duyur’ dedi.

Paylaş