Mehmet Ali Çelebi’den ‘tweetleri neden sildiniz’ sorusuna yanıt

Mehmet Ali Çelebi’den ‘tweetleri neden sildiniz’ sorusuna yanıt
Mehmet Ali Çelebi Halk TV’de Gökmen Karadağ’ın moderatörlüğünü yaptığı ‘Kayda Geçsin’ programına telefonla bağlandı. “AKP ile görüştünüz mü?” sorusunu ısrarla yanıtlamaktan kaçınan Çelebi, sildiği bazı tweetleri ise abisinin attığını söyledi.

Mehmet Ali Çelebi Halk TV’de Gökmen Karadağ’ın moderatörlüğünü yaptığı ‘Kayda Geçsin’ programına telefonla bağlandı.

FETÖ kumpası davalarında Türk Silahlı Kuvvetlerinde Teğmen rütbesindeyken yargılanıp hapis yatan Bağımsız Milletvekili Mehmet Ali Çelebi AKP’ye geçeceği iddiaları hakkında konuştu.

Çelebi “AKP ile görüştünüz mü?” sorusunu ısrarla yanıtlamazken, 5’i Genel Başkan düzeyinde olmak üzere 11 partinin kendisiyle görüşmek istediğini söyledi.

Çelebi’nin, stüdyodaki gazetecilerin sorularına yanıt vermekten kaçınması dikkat çekti.

Deniz Gezmiş ve Berkin Elvan tweetlerini neden sildiği sorulduğunda Çelebi, “Çünkü yeni gördüm. 2012’deki tweetlere bakma şansım yoktu. Cezaevinden çıkar çıkmaz Berkin Elvan’ın cenazesine gitmiş insanım. Hesabım 2012’de açıldı. 2013-2014’de ben cezaevindeydim, tweetleri abim attı. Daha sonrasında hesabı devraldım. Birkaç ay önce abime ‘Senin attığın bazı tweetler senin okumalarınla ilgili, kendi attıklarını temizle ileride sorun olmasın’ dedim. Ben Berkin Elvan’ı da Uğur Mumcu’yu da Deniz Gezmiş’i de kitaplarımda yazmışım, kitaplarımı mı toplatayım? Tweet silindi, ama benim söylediğim sözler silinmedi, neyin peşindesiniz siz? Konuşmalarım, kitaplarım silindi mi? Şu an hiçbir partiye geçmeyeceğim.” dedi.

Paylaş