Kritik görüşme sona erdi… Lütfü Savaş’tan ilk açıklama

Kritik görüşme sona erdi… Lütfü Savaş’tan ilk açıklama

CHP’de kritik görüşme sona erdi. Hatay’da yeniden aday gösterilmesiyle tepki çeken Lütfü Savaş, “Yarın Hatay halkıyla ne yapacağımızı paylaşacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel yeniden aday gösterilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’la görüştü. Görüşme 50 dakika sürdü. Görüşmeye Mehmet Güzelmansur, Gökhan Zeybek ve Selin Sayek Böke ile Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki de katıldı.

Savaş, görüşmenin ardından yaptığı ilk açıklamada “Yarın çok daha büyük bir mitingle açıklamalarımız olacak. Şu an daha fazla bir şey söylemek doğru olmaz. Yarın Hatay halkıyla hep birlikte ne yapacağımızı paylaşacağız. Hatay halkıyla beraber olmaya devam edeceğiz. Hatay halkı hakkında en hayırlısına karar vereceğiz merak etmeyin” dedi.

Özel, kritik görüşme öncesi şunları söylemişti:

“Anketler, Hatay’da Lütfü Bey’in de desteğiyle, onayıyla bir alternatif geliştirmemiz durumunda seçimi alacağımızı gösteriyor. Bu şekilde davranmaz, Hatay’ın sesini duymazsak biraz sıkıntıya girdiğimizi gösteriyor. Lütfü Savaş ile oturup konuşacağız ve doğru bir Hatay alternatifi üreteceğiz.”

Paylaş