Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a KPSS yanıtı: Diyor ki; seçim kapıda, umursuyor gibi yapıyorum

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a KPSS yanıtı: Diyor ki; seçim kapıda, umursuyor gibi yapıyorum

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, KPSS skandalına ilişkin olarak muhalefeti hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt vererek “Aslında diyor ki, muhalefet bu kadar güçlü olmasaydı, benim çalıntı sınavlar umurumda olmaz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KPSS skandalını Altılı Masa’ya bağlamasına yanıt verdi.

Rusya dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, KPSS skandalına ilişkin olarak muhalefeti hedef almış “FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı” demişti.

CHP lideri sosyal medya hesabından Erdoğan’a yanıt vererek, “Erdoğan iptal edilen KPSS ile ilgili “biz orada boşta bulunsak bunu seçime kadar satacaklardı” demiş. Aslında diyor ki, muhalefet bu kadar güçlü olmasaydı, benim çalıntı sınavlar umurumda olmaz. Ama işte seçim kapıda, ben de umursuyor gibi yapıyorum” diye kaydetti.

Paylaş