Kılıçdaroğlu: Ülkemizi mülteci kampına çeviren Erdoğan, bizi “dış güçler”e şikayet etmiş

Kılıçdaroğlu: Ülkemizi mülteci kampına çeviren Erdoğan, bizi “dış güçler”e şikayet etmiş

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti hakkında, “Para dilenmek için, yine ülkemizi küçük düşürmüş. Ülkemizi mülteci kampına çeviren Erdoğan, ABD’ye şirin gözükmek için, bizi ve tüm muhalefeti ‘Dış Güçler’e şikâyet etmiş” dedi.

Kılıçdaroğlu, dün Erdoğan’ın dün Türkevi’ndeki yuvarlak masa toplantısında yaptığı, “Ülkemizde ana muhalefet partisi, seçimi kazanırsak mültecileri göndereceğiz diye tehdit etti. Biz ise tam aksi. Biz mültecilere olan ev sahipliğine aynen devam edeceğiz” açıklamalarına yönelik paylaşımda bulundu.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan ABD ziyareti sırasında, kendisini affettirme ve 3-5 Dolar alabilmenin heyecanına kapılmış. Para dilenmek için, yine ülkemizi küçük düşürmüş.

Anlaşılan o ki, BOP Eş Başkanı olarak ülkemizi mülteci kampına çeviren, mahallelerimizin kimlikleriyle oynayan Erdoğan, ABD’ye şirin gözükmek için, bizi ve tüm muhalefeti ‘Dış Güçler’e şikâyet etmiş.

Siyasi ve ahlaki meşruiyetini yitirmek, işte tam da budur. “Affedilir miyim, 3-5 Dolar koparabilir miyim” diye kapı kapı dolaşıp bizi şikayet eden bir kişiden, bu ülkeye Cumhurbaşkanı olmaz!”

Paylaş