Kılıçdaroğlu: Siyaset köşeyi dönme aracı değildir

Kılıçdaroğlu: Siyaset köşeyi dönme aracı değildir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Önce Türkiye Buluşması’nda konuşuyor. Kılıçdaroğlu, “Siyaset köşeyi dönme aracı değildir” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Siyaset köşeyi dönme aracı değildir. Siyaset, halka hizmet etme aracıdır.

”Bizim ekonomik bağımsızlığımız var mı? O zaman hep birlikte olmak zorundayız. Görüş farklılıklarımız olabilir. Bizim iki kırmızı çizgimiz var bayrağımız ve vatanımız. Bayrak ve vatanı korumak zorundayız.”

Devleti yöneten kişilerin egemen güçlerin önünde eğilmemesi lazım. 34 askerimiz şehit olduğu Suriye’de, soluğu Putin’in kapısında aldı.

Milliyetçilikten söz ediyoruz. Milliyetçilik vatanseverliktir.

Sakarya’da Tank Palet fabrikası var. Bir sabah kalktık, Tank Paleti fabrikasının bir bölümünü Katar Ordusu’na verdiler. Katar’a Tank Palet fabrikasını ihale mi yaptın, sen neye göre veriyorsun? İktidar olunca bir hafta içinde o şanlı fabrikayı geri alıp ordumuza teslim edeceğim.

Para bir ülkenin tapusudur. Şimdi paramız pula dönüştü. Merkez Bankası’nın kasasında 1 cent parası yok kendisine ait. Ülkeyi bu hale getirenlerden şikayet etmeyecek miyiz? Demokratik yollarla göndermeyeceğiz? Bunları emeklilere sevk etmeliyiz.

Türkiye’nin bir beka sorunu var ama bunu çözecek olan biziz, birlikte aşmak zorundayız. Bilin ki hesap vermeyen siyasetçi malı götürüyordur. Bu ülkenin gençleri 21. yüzyılda dünya tarihine çok güzel bir mesaj bırakacaklar.”

Paylaş