Kılıçdaroğlu: Londra’da görüştüklerim arasında tefeci yok, hepsi yatırımcı

Kılıçdaroğlu: Londra’da görüştüklerim arasında tefeci yok, hepsi yatırımcı

Londra’dan seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gençlere seslenerek, “Birazdan dünyada 342 milyar dolardan fazla yatırımı olan bir fonla görüşeceğim. Gençler sözüm var size. Temiz parayı size mutlaka ama mutlaka getireceğim. Görüştüklerim arasında tefeci yok, borç yok. Hepsi yatırımcı. Hele hele uyuşturucu baronları hiç yok. Yatırımlar size yapılacak” dedi.

Twitter’dan yeni bir video paylaşan CHP lideri, “Bay Kemal Londra’da ne mi yapıyor? Buyurun açıklıyorum.” notunu düştü.

Kılıçdaroğlu videosunda şu ifadeleri kullandı:

”Bu sabah Londra’da dünyanın farklı bölgelerine 100 milyar sterlin yatırım yapmış 14 devasa fon ile toplantı yaptık. Dijital sağlık teknolojisi, veri analizi, yapay zeka, makine teknolojisi ve finansal teknolojiler gibi önemli sektörlere büyük yatırımlar yapıyor ve bu alandaki girişimleri destekliyorlar. Hep söyledim ve söylemeye de devam edeceğim: Temiz teknolojik ve iklim dostu parayı büyük yatırımlarla Türkiye’ye getireceğiz. Kara para ekonomisini, mafyayı, çeteleri hızla temizleyeceğiz. Ülkemize temiz yatırımları çekerek, halkımıza nefes aldıracağız. Kimse merak etmesin, çok ama çok güçlü geliyoruz.

Birazdan dünyada 342 milyar dolardan fazla yatırımı olan bir fonla görüşeceğim. Gençler sözüm var size. Temiz parayı size mutlaka ama mutlaka getireceğim. Görüştüklerim arasında tefeci yok, borç yok. Hepsi yatırımcı. Hele hele uyuşturucu baronları hiç yok. Yatırımlar size yapılacak”

Paylaş