Kılıçdaroğlu: Cumhuriyete düşmanlık yaparak kendilerine yeni bir alan açmak istiyorlar

Kılıçdaroğlu: Cumhuriyete düşmanlık yaparak kendilerine yeni bir alan açmak istiyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi 100. Yıl Cumhuriyet Akademisi Temel Atma Töreni’nde ”Cumhuriyete düşmanlık yaparak kendilerine yeni bir alan açmak istiyorlar’ açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi 100. Yıl Cumhuriyet Akademisi Temel Atma Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

”Cumhuriyete düşmanlık yaparak kendilerine yeni bir alan açmak istiyorlar” diyen Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptığı çağrıda ”Kendine güveniyorsan çık artık karşıma kardeşim. Televizyonların var, yanına prompterını al, bakanlarını al. Tek başıma çıkacağım karşına” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:
”Cumhuriyetin 99. yılını kutluyoruz. 99 yıla baktığımızda acı olaylarla karşılaştık. Darbelerle karşılaştık, başbakanlar asıldı. Biz yeni bir yüzyıla hazırlık yapmak zorundayız. Acıları kalbimize gömdük. Büyük acılar yaşamak istemiyoruz. Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak istiyoruz.

Cumhuriyetin 100. yaşını demokrasi ile taçlandıracağız.

Hiç kimsenin inancı, kimliği siyaset konusu olmayacak. İnsana insan olarak bakacağız. Size söz veriyorum, adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek!

Kainatın adalet üzerine inşa edildiğini biliyoruz. Adaletin olmadığı bir yerde hukuksuz olur.

6 lider bir aradayız. Ayrı partileriz ama altı genel başkan aynı şeyi söylüyoruz.

Cumhuriyete düşmanlık yaparak kendilerine yeni bir alan açmak istiyorlar.

Yurt sorununu 20 yılda çözemediler, 1 yılda çözeceğiz.

Kuçaklaşacağız, helalleşeceğiz birlikte olacağız.

Hiçbir ailenin elektriği kesilmeyecek, doğal gazı kesilmeyecek, interneti kesilmeyecek. Bunlar insan hakkıdır, insan hakkını sağlamak da sosyal devletin güvencesidir.

Ben ABD’ye gittim. Dünyanın bir numaralı üniversitesine. Bu üniversitede bu topraklarda yetişmiş insanlar da var. Bu insanlar, insanlığın önünü açıyor.

Osmanlı sanayi devrimini kaçırdığı için battı. Şimdi teknoloji devrimi var. Bir sorun bakalım ya, bunların hangisi bilim ekonomisi nedir bilebilir? Hangisi bilimin dünyanın önünü açtığını bilir? Bina yapalım, rantı alalım, cebimizi dolduralım. Peki bu ülkenin vatandaşları? O ABD’ye gönderdikleri dolarları son centine kadar Türkiye’ye getireceğim. Halka her türlü hizmet yapılacaktır. İşte belediye başkanları… Büyün engellemelere rağmen yapıyorlar. Belediye meclisinde çoğunluk yok, öyle bir numara çekelim ki belediye başkanı hizmet veremez hale gelsin, düşüncesindeler.

Halka hesap vermek bizim için onurlu bir görevdir diyeceğiz. Bizim demokrasi anlayışımızla onların ki farklı. Bunların hepsini birlikte çözeceğiz.

Kendine güveniyorsan çık artık karşıma kardeşim. Televizyonların var, yanına prompterını al, bakanlarını al. Tek başıma çıkacağım karşına. Kabadayıysan çıkarsın karşıma. Bakanınla, danışmanınla gel. Sen bana 100 soru sor ben sana 3 soru sorayım.

Biz haklıyız ve haktan yanayız. Birlikte yapacağız. Bizim boğazımızdan kul hakkı geçmez. Onlar kul hakkı yiyorlar. ”

Paylaş