Kılıçdaroğlu: Ah Erdoğan ah… Kafandaki tilkiler kaçınılmaz olarak diline vuruyor

Kılıçdaroğlu: Ah Erdoğan ah… Kafandaki tilkiler kaçınılmaz olarak diline vuruyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ”CHP ne yapıyor? Her zamanki gibi istismar, geliyor birkaç tane başörtülüyü nereden buluyorsa buluyor, birinin yanına rozet takıyor” sözlerine yanıt verdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkabı Erdoğan partisinin Kadın Kolları Kuruluştan Bugüne MKYK ve İl Başkanları ile Toplantı’sında yaptığı açıklamalarda CHP’yi hedef almış, ”CHP ne yapıyor? Her zamanki gibi istismar, geliyor birkaç tane başörtülüyü nereden buluyorsa buluyor, birinin yanına rozet takıyor. Ben buradan o kardeşlerime de sesleniyorum. Gelmeyin bu oyuna” ifadelerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN JET YANIT
Erdoğan’ın sözlerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın konuşmasındaki ilgili anların görüntülerini paylaşarak; ”Ah Erdoğan ah… Kafandaki tilkiler kaçınılmaz olarak diline vuruyor. Kadınlara “tane” mi dersin, “birkaç başörtülü” mü dersin, “konu mankeni” mi dersin, “sembolik” mi dersin. Neler neler dersin… Kadın haklarına inanmayan sen, bunu sadece oy almak için bir iş gibi görürsün” dedi.

”MUHAFAZAKAR GENÇ KADINLARA SESLENİYORUM”
”Diline de vurur işte böyle. Çünkü sen busun” diyen Kılıçdaroğlu, ”Muhafazakar genç kadınlara sesleniyorum. Siz “tane” değisiniz. “İş” değilsiniz. “Konu mankeni” değilsiniz. “Sembolik” değilsiniz.

Hepiniz bireysiniz ve kazanımlarınız sizin başarınızdır. Bu kazanımları size kimse vermedi, bahşetmedi; siz aldınız. Bay Kemal de her zaman bu konuda haddini bilir ve bilecektir” ifadelerini kullandı.

Paylaş