İyi Parti GİK üyesi: İmamoğlu ve Yavaş’ı destekleyip desteklememe konusunda henüz net bir karar vermedik

İyi Parti GİK üyesi: İmamoğlu ve Yavaş’ı destekleyip desteklememe konusunda henüz net bir karar vermedik

İyi Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi bir isim, Genel Başkan Meral Akşener’in İzmir adayı olarak Ümit Özlale’yi açıklamasıyla ilgili olarak, “GİK’te her ilden belediye başkanı adayı çıkarmamız konusunda karar çıkmış olabilir. Peki bu gerçekten böyle olacak mı? Partimiz Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu destekleyip desteklememe konusunda henüz net bir karar vermiş değil” yorumunu yaptı.

Halk TV’den Seyhan Avşar’a konuşan İyi Partili isim, “Partimizin Yavaş ve İmamoğlu ile bir bağı ve çok ciddi bir geçmişimiz var. Onlara karşı bir aday çıkarabilecek miyiz? Ayrıca bizim Tunç Soyer ile bir bağımız ve geçmişimiz yok. O nedenle ilk İzmir’in adayının açıklanmasına şaşırmamak lazım” dedi.

“İyi Parti, İstanbul ve Ankara belediye başkanlığına karşılık İzmir’i istiyor olabilir mi?” sorusuna da GİK üyesi şu yanıtı verdi:

“CHP İzmir’i verir mi? CHP’nin Ankara ve İstanbul’u kazanması kesin değil. Ancak en garanti il İzmir. Şimdi İzmir garantiyken o şehri bize veririp, İstanbul ve Ankara’yı kaybederse bu durum 14 Mayıs seçimlerine döner. Saadet Partisi’ne 9 vekil, diğerlerine bilmem kaç vekil… Siz CHP olsanız bunu yapar mısınız yapmazsınız?”

Paylaş