İmamoğlu o yakıştırmaya yanıt verdi: ‘Kulağım hiç duymaz’

İmamoğlu o yakıştırmaya yanıt verdi: ‘Kulağım hiç duymaz’

İYİ Parti’den bazı isimlerin kendisi hakkında yaptığı ‘CHP’nin eş başkanı’ eleştirilerine yanıt veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Benim kulağım kötü sözler hiç duymaz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’de, Kent Konseyi bünyesindeki Gençlik Meclisi üyeleriyle bir araya geldi. İmamoğlu, etkinlik sonrasında da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

İYİ Parti’den yapılan istifalara ilişkin değerlendirilmesi sorulan İmamoğlu, “Hayırlısı. Tabii, benim yorum yapabileceğim bir saha asla değil. Her ne kadar ittifakımız olsa da bir siyasi partinin kendi iç meselesine ne yorum yaparım, ne müdahil olurum” dedi.

“KEŞKE…”

İmamoğlu şöyle konuştu:

“Sadece eğer orada bir kavga, anlaşmazlık, bir gürültü varsa bundan üzüntü duyarım. Şu an bende uyandırdığı tek his bu. Keşke olmasa, keşke kendi içlerinde bütüncüllüklü bir yapıları olsa çünkü, İYİ Parti Türkiye Cumhuriyeti demokrasisi açısından son yıllarda çok özel kararlara ve başarılara imza atmış bir siyasi partidir. Umarım kendi içlerinde sağlıklı, sulh içerisinde bir süreci yaşarlar, yaşatırlar. Onun dışında Meclisimizde bulunan bir kısım arkadaşın partilerinden istifa etmesi onların kişisel kararlarıdır. Kendileri için hayırlısı olsun diyorum. Elbette bu zamana kadar İYİ Parti grubunda iyi bir hizmet sundular. Ben İYİ Parti’nin İstanbul’a sunduğu hizmetlerden de memnun bir Belediye Başkanıyım. Çok dayanışma ve karşılıklı istişare içerisinde, il başkanları olsun, görev almış ve şu anda alan, belediye meclis üyeleri olsun, istişare içerisinde bir süreç yönettik. Bu duygularla kendilerini buradan selamlamış olayım.”

‘ÇOKLU ADAYLAR YARIŞI OLACAK’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile AKP’nin adaylarını belirlemek üzere yapılan temayül yoklamasında İstanbul için hala bir aday ismin belirlenememesine ilişkin soru üzerine de İmamoğlu, “Bütün siyasi partilerin çalışmalarını duyuyoruz. İstanbul’da, belli ki çoklu bir adaylar yarışı olacak farklı siyasi partilerin. Bu fayda getirir. Farklı düşüncelerin, farklı bakış açılarının yarışabildiği bir zeminin varlığını önemsiyorum. Umarım o fikirlerin daha iyi tartılıp ölçülebildiği, bilgi alma ortamlarının varlığıyla daha güçlü bir demokrasi şölenine dönüştüğü bir İstanbul seçimini yaşarız. Ama hep söylüyorum; elbette ki her siyasi partinin İstanbul Büyükşehir adayına saygı duyuyorum. Elbette her biri değerli kimlikler, kişiliklerdir” ifadelerini kullandı.

CHP’nin adayı olarak, İstanbulluların ihtiyaçlarına odaklı bir kampanya yürüteceğini belirten İmamoğlu “Bundan önce de öyle yürüttüğümü, yönettiğimi ve insanlarla, toplumla konuştuğumu çok fazla adayların üzerinden bir kampanya yönetmediğimi defalarca dile getirdim. Bunun bu seçimde daha da başarılısını yaşatacağım İstanbullulara. Çünkü 5 yıldır muazzam bir diyalog köprümüz var İstanbullularla. Tabiri caizse sokak, sokak, mahalle mahalle, ilçe ilçe bunu çok güçlü bir kampanyaya dönüştüreceğiz. Her partinin adayı hayırlı olsun” diye konuştu.

“EŞ GENEL BAŞKAN” YAKIŞTIRMASINA İLİŞKİN KONUŞTU

İmamoğlu, bu istifalar üzerine İYİ Partililer tarafından kendisine yapılan “CHP Eş Başkanı” yakıştırmasının hatırlatılması üzerine ise, “Kulağım kötü sesleri hiç duymuyor. Kötü sözleri de duymuyor” yanıtını verdi.

Paylaş