İmamoğlu: Bunlar bize sökmez

İmamoğlu: Bunlar bize sökmez

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, Maltepe Sahil Etkinlik Alanı’nda Demokrasi Neferleri Buluşması’nda ikinci tur açıklamasında bulundu ve sandık mesajı verdi. Milletimizin iktidarı kime vereceği konusunda yeni ve çok önemli bir değerlendirme yapacağını söyleyen İmamoğlu, “İkinci turun anlamı budur. Yani asıl seçim haftaya, final maçı haftaya” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, Maltepe Sahil Etkinlik Alanı’nda Demokrasi Neferleri Buluşması’nda açıklamalarda bulundu.

İkinci tur için 28 Mayıs’ta 0-0 başlanacak diyen İmamoğlu, “Yani asıl seçim haftaya, final maçı haftaya” dedi. Sandık güvenliği için de çağrı da bulunan Ekrem İmamoğlu, “Onların sandık başı numaralarını da biliyoruz. Onların Anadolu Ajansı numaralarını da biliyoruz. Onlar bize sökmez. Onun için biz hakkın ve haklının değil, güçlünün yanında olduklarını biliyoruz ” ifadelerini kullandı.

“İLK TURDAN DERS ALDIK”

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“14 Mayıs seçimlerinin çok net bir sonucu var. Bu hükümet milletimizden güvenoyu alamadı. Bu seçmen iktidara bütün kullandığı imkanlara, baskısına, iftirasına rağmen dur seni seçmiyorum dedi. Bir çeşit yarı final maçı gibiydi. Eleyen elendi, final maçında bu iki liderin yanı sıra bir süreç, bir sistem sorgulanacak.

O sistemin gidişini isteyenler Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verecek. Dolayısıyla bu önümüzdeki önemli final maçında kim ne yapmış ne demiş önemi yok. Bu yepyeni, sıfırdan bir maç. 28 Mayıs’a 0-0 başlayacağız. Vatandaşlarımız bu bir haftada ortaya koyacağı performansa göre değerlendirme yapacak. Milletimiz iktidarı kime vereceği konusunda yeni ve çok önemli bir değerlendirme yapacak. İkinci turun anlamı budur. Yani asıl seçim haftaya, final maçı haftaya.

İlk tura bakarak ‘öndeyiz kazandık’ ya da ‘eyvah gerideyiz kaybettik’ demek yanlıştır. Doğru olan nedir? ‘İlk turdan ders aldık, ona göre bu süreçte ne gerekiyorsa yapacağız’ demektir. Bizler Türkiye’nin değişim isteyen tüm güçleri olarak o dersi sonuna kadar aldığımızı düşünüyorum. Ana husus şudur, bir kirletme politikası uygulanmıştır. Bir yalan ve iftira politikası uygulanmıştır. Ve bu politikaya karşı edebimizle, ahlakımızla evet biraz biraz suskun kalmışızdır. Ama biz artık onların yaptığı gibi yalanı, iftirayı konuşmayacağız. Asla! Bizim ahlakımız ona müsaade etmez. Ama onların yalanlarına, iftiralarına net cevapları vereceğiz, onlara haddini bildireceğiz.

‘SANDIK HAKİMİYETİ ÇOK ÖNEMLİ’

Onun için 28 Mayıs’a unutmayın çok daha güçlü gidiyoruz. Bu çerçevede en önemli görevlerimizden biri sandık hakimiyetini sağlamak. Oylara sahip çıkmaktan söz etmiyorum. Sandık hakimiyeti diyorum. Bu çok daha önemli. Sandığa hakim olmak, seçimden önce başlayan bir süreçtir. Her dakikası mühimdir. Sizler aynı zamanda az önce ifade ettiğim gibi mahallelerinizdeki sorumlu insanlarsınız. Seçim gününe kadar yürütülecek çalışmalarda göreviniz olduğunu lütfen unutmayın.

Baştan sona bütün sürecin doğru ve hukuki yürümesine hep birlikte odaklanmak zorundayız. Kendi içimizdeki bilgilendirme ve iletişimi hızlı ve etkili biçimde sağlayacağız. Sandık hakimiyetini bir saniye bile zaafa asla uğratmayacağız. Tek bir oyun bile boşa gitmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Çünkü onların bildiği gibi değil, konu bizim bildiğimiz gibi. Seçim bir oyla bile kazanılır. Gözünüz gibi bakacaksınız, tamam mı? Her bir oyun bize seçimi kazandıracak o kritik oy olduğunu bilerek hareket edeceğiz. Vatandaşımızın her bir oyu namusumuzdur. Onun için mücadele edeceğiz.

‘ONLAR BİZE SÖKMEZ’

Bizi sadece kendi yılgınlığımız ve karamsarlığımız yenebilir. Başka hiçbir güç yenemez. Onun için karamsarlığa, yılgınlığa yer yok. Bu ülkeye demokrasi getirmekten hiçbir güç bizi alıkoyamadı, alıkoyamayacak. Kimse bizim mücadele azmimizi ve irademizi yenemedi, yenemeyecek. Bizler bu ülkenin demokratları ve vatanseverleri olarak asla vazgeçmeyeceğiz. Biz onların, o bir avuç insanın ciğerlerini biliyoruz. 2019’dan biliyoruz. Onların sandık başı numaralarını da biliyoruz. Onların Anadolu Ajansı numaralarını da biliyoruz. Onlar bize sökmez. Onun için biz hakkın ve haklının değil, güçlünün yanında olduklarını biliyoruz.

Ben bu ülkeye demokrasi gelene kadar ceketi giymeyeceğim size söz. Ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız. Bu iktidardan kurtulmak zorundayız. Bir avuç dışında herkese çok iyi gelecek göreceksiniz. Bir avuç insanın kaybedeceği zaferlere hep birlikte koşalım.

‘DEMOKRASİ TARİHİ YAZAN GENÇLER…’

28 Mayıs gecesi seçimi kazandığımızda millet kazanacak. Size söz! Bana gelip nasıl kazandınız diye sorduklarında, ‘bana sormayın, sandık başında demokrasi tarihi yazan gençlere sorun’ diyeceğim.

Ülkemizin dört bir yanındaki vatandaşlarına sesleniyorum. Bütün ülkemizin hazırlıklı olması lazım. 28 Mayıs’ta sandığı protesto etmenin, sandığa gitmemenin ve evde kalmanın maliyeti çok yüksek olacak. Asla tereddüt etmeyin, mutlaka sandıklara gidin, oyunuzu kullanın. Oy verirken çok derin düşünün. Karar verirken çocuklarınızı düşünün. Çocuklarınızın, gençlerinizin sesinin kısılmasını istemiyorsanız, geleceğe yol yürümek istiyorsanız bu seçimde karar vermek çok kolay. Her şey çok güzel olacak! “

Paylaş