Fatih Erbakan’dan İsrail ile normalleşme tepkisi

Fatih Erbakan’dan İsrail ile normalleşme tepkisi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İsrail ile normalleşme adımlarına tepki gösterdi. Erbakan, “Öyle bir sıkışmışlık halindeler ki bir vakitler ‘One minute’ gösterisini seçim malzemesi yapanlar, bugün göz göre göre çoluk çocuk demeden soykırım suçu işlemeye devam eden terörist İsrail’e büyükelçi, konsolos atama noktasına geldiler. Hani İsrail katildi, hani çocuk öldürmesini çok iyi bilirdi? Hani ‘one minute’ diyorduk? Ama açlık sofuluğu bozdurur. İktidara İsrail ile yakınlaşmasında ‘one minute’ demiştik. Bir kez daha sesleniyorum: ‘one minute’ Sayın Erdoğan! ‘One minute’ Sayın Erdoğan!” dedi.

Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan partisinin Kahramanmaraş 2. Olağan Kongresi’nde konuştu. Erbakan, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İktidar partisi, kuruluşunun 21. yılını kutladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 20 yılı tek başına iktidar olmak üzere 21 yılını dolduran partisinin büyük başarılara imza attığını öne sürdü. ‘Her alanda tarih yazan gıptayla bakılan kalkınan bir Türkiye var!’ dedi. Bu dönemde, ‘tarih yazıldığı’ doğrudur…

“Faiz nas, tefecilere ananas uygulamalarıyla tarih yazıyoruz”
Ancak nasıl tarih yazılıyor bakalım: Gıda enflasyonunda dünya şampiyonu olarak tarih yazıyoruz. Genel enflasyonda dünya altıncısı olarak tarih yazıyoruz, tarihte görülmemiş zam yağmuruyla tarih yazıyoruz, bir senede yüzde 100 değer kaybeden ve pula dönen Türk lirasıyla tarih yazıyoruz, geçenden 3 akçe geçmeyenden 5 akça alınan köprü ve otoyollarımızla tarih yazıyoruz. Devlet memurluğuna alım sınavlarını dahi layıkıyla yapamayacak durumdaki ehliyetsiz ve liyakatsiz kadrolarla tarih yazıyoruz. ‘Faiz nas, tefecilere ananas’ uygulamalarıyla tarih yazıyoruz, 7 ayrı yerden 9 ayrı yerden maaş alan bürokratlarımızla tarih yazıyoruz, dünyada ilk 500 üniversitenin içerisine 1 tane dahi üniversite sokamayarak tarih yazıyoruz. Devletin iç borç faizinin borcun kendisini geçmesiyle, faizin ana parayı dahi geçmesiyle tarih yazıyoruz.

“Özel sektörün banka borcu 88 milyar liraydı, bugün 5 trilyon liranın üzerine çıkmış”
Bu 21 yılın sonunda kazanan olan milletimiz ve ülkemiz değil kazanan İmtiyazlı holdingler ve dolar milyarderleridir.’ Diyen Erbakan, dolar milyarderlerinin sayısını 11’den 50’ye çıkmıştır. Milyarlarca dolar kaynak göz göre göre bir avuç imtiyazlı azınlığa aktarılmıştır. Diğer taraftan çiftçi, memur, küçük esnaf da emekli de perişan olmuştur. Alım gücü düştü, fakirleşti elindekini avucundakini kaybetti. Bir de üstüne boğazına kadar borca batmıştır. Halkın bankalara borcu, AK Parti iktidara geldiğinde 6.6 milyar liraydı, bugün geldiğimiz noktada 1 trilyon 17 milyar liraya fırlamış. 20 senelik AK parti iktidarı sonunda halkın bankalara olan borcu 170 misli artmış. Özel sektörün banka borcu 88 milyar liraydı, bugün 5 trilyon liranın üzerine çıkmış.

“En çok faiz lobisi, tefeciler faizle para kazananlar seviniyor”
Gözlerindeki ışıltıyla Sayın Maliye Bakanı vatandaşı oyalayadursun, diğer taraftan iktidar milyarlarca dolar bir avuç imtiyazlı azınlığa, faize, Kur Korumalı Mevduat Hesaplarına ve kamudaki israfa aktarmaya devam ediyor. Kur Korumalı Mevduat hesaplarına geçtiğimiz 5 ayda 60 milyar lira verildi. Yıllardan beri oyalanan EYT mağdurlarının talepleri bu para ile giderilebilirdi. Devlet bütçesinden 7 ayda faize verilen para 151 milyar lira… Faize verilen bu parayla çiftçinin, köylünün bütün borçlarını silinip sıfırlanabilirdi. 2022 yılı içerisinde faize ödenecek toplam para 329 milyar lira. Biz boşuna demiyoruz ‘Faiz Nas, tefecilere ananas’. Bu duruma en çok faiz lobisi, tefeciler faizle para kazananlar seviniyor.”

“One Minute Sayın Erdoğan!”
Öyle bir sıkışmışlık halindeler ki bir vakitler ‘One minute’ gösterisini seçim malzemesi yapanlar, bugün göz göre göre çoluk çocuk demeden soykırım suçu işlemeye devam eden Terörist İsrail’e Büyükelçi Konsolos atama noktasına geldiler. Hani İsrail katildi, hani çocuk öldürmesini çok iyi bilirdi? Hani ‘one minute’ diyorduk? Ama açlık sofuluğu bozdurur. Öylesine sıkıştılar ki ABD’den, İsrail’den medet umuyor, Amerika ile ilişkilerini düzeltmek için İsrail ile ilişkisini düzeltmek zorunda olduğunu biliyor ve daha geçen hafta Gazze’de çoluk çocuk demeden katleden ‘İsrail ile ilişkileri düzeltiyorum ve büyükelçi atıyorum’ diyorlar. Geçtiğimiz günlerde, çok ses getiren ikazlarla dolu açıklamamızda, İktidara İsrail ile yakınlaşmasında ‘One Minute’ demiştik. Buradan, Kahramanmaraş’tan, bir kez daha sesleniyorum…One Minute Sayın Erdoğan! One Minute Sayın Erdoğan! ‘Ben bir damla Mehmetçik kanını bütün bir Amerikan bütçesine değişmem’ diyen Milli Görüş nerede, bunlar nerede?

“Suriye yönetimiyle anlaşılması ve ülkemizde Suriyeli misafirlerimizin can güvenlikleri de teminat altına alınmak şartıyla ülkelerine gönderilmesi gerektiğini ifade ediyoruz”
Daha ilk başta düğmenin yanlış iliklenmesinden milyonlarca Suriyeli kardeşimiz yerinden yurdundan oldu, yüz binlerce Suriyeli kardeşimiz öldü, sakat, öksüz, yetim kaldı ve işin en sonunda hiçbir şey de elde edilemedi. Esad koltuğunda oturmaya devam ediyor, topraklarının tamamına yakını geri aldı, orada seçimleri yaptı ‘Seçimi de kazandım’ dedi ve bugün Halep’te, Şam’da, Suriye’nin değişik yerlerinde Esad, devlet başkanı olarak esnaf ziyaretleri yapıyor. ‘Zararının neresinden dönülürse kardır’ diyoruz ve bir an önce Suriye yönetimiyle anlaşılması ve ülkemizde Suriyeli misafirlerimizin can güvenlikleri de teminat altına alınmak şartıyla ülkelerine gönderilmesi gerektiğini ifade ediyoruz.

“Suriyeli Arap kardeşlerimizin, misafirlerimizin tekrardan kendi şehirlerine, kendi topraklarına dönmesi bu bakımdan da büyük önem arz etmektedir”
Bu noktadan sonra kendi vatanlarına dönmeleri kendiler için de bizler için de en hayırlı olandır. Ayrıca milli görüşçüler olarak önemli bir noktayı daha vurguluyoruz. Orada Sünni Arap nüfusun Türkiye’ye gönderilmesi ve orada boşlukta kalan bölgede ABD ve İsrail, PYD/YPG aracılığıyla bir terör devleti kurma planı var. Orada Suriyeli Araplardan oluşan bölgelerde bir ‘teröristan’ devleti kurma planı var. O nedenle o bölgelerin boş kalmaması, buradaki Suriyeli Arap kardeşlerimizin, misafirlerimizin tekrardan kendi şehirlerine, kendi topraklarına dönmesi bu bakımdan da büyük önem arz etmektedir. İnşallah sağ salim, can güvenlikleri de temin edilerek bir an önce dönmeleri sağlanır diye ifade ediyorum.”

Paylaş