Erdoğan Tokat’ta İstanbul ve Ankara için oy istedi: ‘Tanıdıklarınızı aramanızı istiyorum’

Erdoğan Tokat’ta İstanbul ve Ankara için oy istedi: ‘Tanıdıklarınızı aramanızı istiyorum’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Tokat mitinginde yaptığı konuşmada İstanbul ve Ankara’daki Tokatlı seçmenlerden oy istedi. Erdoğan, “İstanbul’daki tüm tanıdıklarınızı aramanızı istiyorum” ifadesini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Tokat’ta konuştu.

Erdoğan, yurttaşlara “İstanbul’da Tokat nüfusu yüksek mi? Öyleyse İstanbul’daki tüm hemşehrilerinizi sizden aramanızı rica ediyorum. Arayacaksınız CHP zulmünden İstanbul’u kurtaracağız. Ankara’daki Tokatlı kardeşlerimizi de aramanızı rica ediyorum. Orada da Turgut Altınok kardeşimizi kazandıracağız” diye seslendi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“İstiklal harbinde dönemin en büyük terör örgütlerinden biri olan pontus çetelerine Tokat göz açtırmamıştır. Yetiştirdiği alimleri ile dünyaya ışık saçmıştır. Evliya çelebi Tokat gariplerle dosttur, kin tutmaz diye anlatmıştır. Tokat demokrasi yolculuğumuzun her safhasında yanımızda oldu. Girerken sordum, emniyetten rakamı aldım bugün katılım ne kadar diye. 45 bin kişi… Maşallah. Tokatlı kardeşlerim bir kez daha vesayet heveslilerine, terör şakşakçılarına derslerini vermiştir. 31 Mart’ta tokat milli irade bayrağını en yükseğe dikerek kendine yakışanı yapacaktır. Unutmayın, Tokat’ta çıkacak sonuçla Tokat’ın yerel yöneticilerini değil tüm Türkiye’ye ve tüm dünyaya önemli mesaj vereceksiniz.

İSTANBUL VE ANKARA ÇAĞRISI

İstanbul’da Tokat nüfusu yüksek mi? Öyleyse İstanbul’daki tüm hemşehrilerinizi sizden aramanızı rica ediyorum. Arayacaksınız CHP zulmünden İstanbul’u kurtaracağız. Ankara’daki Tokatlı kardeşlerimizi de aramanızı rica ediyorum. Orada da Turgut Altınok kardeşimizi kazandıracağız.

Türkiye’nin ilkeli ve adil duruşu ile gücünü hazmedemeyenler şu anda pusuda bekliyor. Daha büyük hedeflere gözümüzü dikmişken birileri tökezlememizi bekliyor. Akıl izan sahibi herkes biliyor ki mesele Erdoğan değil, Cumhur ittifakı değil doğrudan Türkiye’dir. Milletimizin dünyanın bu coğrafyadaki varlığından öyle rahatsızlar ki kinleri hala diri. Bu gerçeği bizzat söyleyen batılı devlet adamları gördük. Mücadeleyi asla bırakmayarak bu hevesleri boşar çıkardık. 31 Mart’ta milletimizin desteği ile Tokat’ta da Ankara’da da İstanbul’da da bu namı salacağız.

Bu parti Ankara’daki genel merkezinden değil, İstanbul’daki sapkın ideolojik yapılar ile Kandil’deki terör baronları tarafından yönetilmektedir. Bu gerçek ortadayken kendilerini meşru muhatap yapma gayretleri beyhudedir. Parti yönetiminin önce hem ülkeye, hem millete hatta hem de kendi tabanına siyasi irade sahibi olduğunu ispatlaması gerekiyor.”

EMEKLİLERE “ARAMIZA KİMSEYİ SOKMAYALIM” ÇAĞRISI

“Emeklilerin yaşadığı sıkıntının farkındayız. Bir defaya mahsus 5 bin lira ödenmesinden yüzde 50 maaş zammına, banka promosyonuna kadar elimizden geleni yapıyoruz. Kamu bankalarımız maaş tutarına göre promosyonu 8-12 bin liraya yükseltti. İkramiyeleri 2-5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırıyoruz. Yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonun düşmeye başladığını göreceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren çalışanlarımızın ve emeklilerimizin alım gücünü yukarı çıkaracağımıza inanıyoruz. Yeter ki biz aramıza kimseyi sokmayalım.”

Paylaş