Ekrem İmamoğlu’ndan AKP’ye ‘İstanbul’un Kayıp 1000 Günü’ yanıtı

Ekrem İmamoğlu’ndan AKP’ye ‘İstanbul’un Kayıp 1000 Günü’ yanıtı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “150 Günde 150 Proje” maratonu kapsamında; Avcılar’da kütüphane, Küçükçekmece’de de kütüphane, zemin altı otopark ve meydan açılışlarını gerçekleştirdi. İmamoğlu, AKP’nin düzenlediği ‘İstanbul’un Kayıp 1000 Günü’ toplantısıyla ilgili, “Bin gün o toplantıyı düzenleyenler ve onlara yakın bir avuç insan için büyük bir kayıp dönemdir” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “150 Günde 150 Proje” maratonu kapsamında; Avcılar Firuzköy’de “Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi”nin, Küçükçekmece Cennet Mahallesi’nde de “Attila İlhan Kütüphanesi” ile 421 araçlık zeminaltı otopark ve eski dönemden kalan projesi kamu lehine revize edilip tamamlanan Cennet Meydanı’nın açılışlarını gerçekleştirdi.

“Bu tür hizmetleri sunuyor olmanın büyük bir gururunu yaşıyorum” diyen İmamoğlu, “Yaptığımız işlerle, açılışlar yaparak hizmet kervanında vites yükseltiyoruz diyebilirim. Yaptığımız bu atılımların, adımların çok kalıcı, gerçekçi, ihtiyaca dokunan ve özellikle ifade edeyim ki ilçe belediye başkanlarımızın da katkılarıyla, İstanbul’da büyük bir değişimi var eden bir süreci yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

‘1000 GÜN YANITI’

İmamoğlu konuşmasında, AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve İBB AKP Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu’nun düzenlediği ‘İstanbul’un Kayıp 1000 Günü’ başlıklı toplantıya yanıt verdi.

İmamoğlu, “Şimdi bizi eleştiren akıl toplantılar yapıyor. ‘1000 kayıp gün’ toplantıların adını böyle koyduklarını duyuyorum. Evet, bu 3 yıl bu yaklaşık bin gün o toplantıyı düzenleyen arkadaşlar başta olmak üzere onlara yakın olan bir avuç insan için büyük bir kayıp dönemidir” ifadelerini kullandı.

“ŞİMDİ BİZİ ELEŞTİREN AKIL TOPLANTILAR YAPIYOR”

İBB Başkanı İmamoğlu, konuşmasında şunları söyledi:

“Üç yılda yaptığımız işlerin ne kadar önemli olduğunu, bizi çekiştirmeye çalışan aklın bu 3 yılda yaptıklarımızı 25 yılları ile kıyaslamasını da bir örnek olarak paylaşmak isterim. Yaptığımız yatırımları, kullandığımız bütçeleri en verimli şekli ile vatandaşımızla buluşturmamızın, aslında 3 yılda başardıklarımızın altında yatan en önemli unsur; bir avuç insana aktarmadığınızda, israftan kaçındığınızda, vatandaşımızın ihtiyaçlarına odaklı davrandığınızda ve bu belli kurumların ve kişilerin çıkar sağladıkları ortamlardan uzak durduğunuzda ne denli başarılı ve güçlü işler yapabileceğimizi de 3 yılda hem İstanbulumuza hem ülkemize kanıtlamış olduk.

Şimdi bizi eleştiren akıl toplantılar yapıyor. Bu 3 yıla dair birtakım olumsuz cümleler kurmaya çalışıyor, ‘100 kayıp gün’ olarak tariflediklerini, toplantıların adını böyle koyduklarını duyuyorum. Evet, bu 3 yıl bu yaklaşık 1000 gün o toplantıyı düzenleyen arkadaşlar başta olmak üzere onlara yakın olan bir avuç insan için büyük bir kayıp dönemidir. Çünkü o bir avuç insanın kişisel menfaatlerinin yakın çemberleri içerisinde olan kurum ya da kişilerin çıkarlarının değil 16 milyon insanımızın çıkarlarının gözetildiği hizmetleri yapmaya keyifle devam ediyoruz. İstanbul’u adil, yeşil, mutlu, yaratıcı, üretken bir şehir haline getirme konusunda büyük bir çalışma yürütüyoruz.”

Paylaş