Ekrem İmamoğlu malvarlığını açıkladı

Ekrem İmamoğlu malvarlığını açıkladı

CHP’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da malvarlığı bildiriminde bulundu. İmamoğlu, eşi Dilek Kaya İmamoğlu ve kendisinin malvarlığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) 31 Mart yerel seçimleri için yeniden aday gösterilen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, malvarlığı bildiriminde bulundu.

İmamoğlu, kendisinin ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu’nun malvarlığını açıkladı.

İmamoğlu’nun Beylikdüzü’nde 2 dükkan ve 1 mesken, Büyükçekmece’de 2 dükkan, Beylikdüzü’nde 2 arsa, Çanakkale’de ev, Balıkesir’de arsa, Trabzon’da ofis ve dükkan, Çanakkale’de tarla, Balıkesir’de arası olduğu görüldü.

Dilek Kaya İmamoğlu’nun ise Beylikdüzü’nde 1 arsa ve dükkan, Muğla’da mesken, Trabzon’da kargir ev ve arsa ile Trabzon’da tarlası bulunduğu kaydedildi.

Dilek Kaya İmamoğlu’nun 2013 tarihinde alınan ‘Volkswagen’ marka bir araç olduğu belirtildi.

Ekrem İmamoğlu’nun ise 2008 tarihinde alınan 8 bin TL değerinde silahı olduğu kaydedildi.

BANKA HESAPLARI

Ekrem İmamoğlu ile Dilek Kaya İmamoğlu’nun banka hesaplarında bulunan malvarlıklarına da yer verildi.

Buna göre Ekrem İmamoğlu’nun bir bankada 8 milyon 166 bin 645 TL, diğer banka hesabında ise 562 bin TL’si olduğu görüldü.

Dilek Kaya İmamoğlu’nun ise bir banka hesabında 395 bin 737 dolar, diğer banka hesabında 52 gram altını olduğu kaydedildi.

Dilek Kaya İmamoğlu’nun 8 adet 279 bin 584 TL değerinde pırlanta seti, 35 adet 204 bin TL değerinde altın bilezik, 68 adet 92 bin TL değerinde cumhuriyet ve tam altın, 227 bin TL değerinde muhtelif altını olduğu görüldü.

MANSUR YAVAŞ DA AÇIKLAMIŞTI

CHP’de malvarlığını açıklayan ilk isim Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olmuştu.

Yavaş, X hesabından yaptığı paylaşımla “Temiz ve şeffaf siyaset adına açıklıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçilen belediye başkanlarının göreve geldikten sonra malvarlıklarını belediye binasına asacaklarını ifade etmişti.

Paylaş