Devlet Bahçeli’den kürsüde ‘Esad ile işbirliği’ çağrısı, Özgür Özel’e ‘yumuşama’ resti!

Devlet Bahçeli’den kürsüde ‘Esad ile işbirliği’ çağrısı, Özgür Özel’e ‘yumuşama’ resti!

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, İsrail’e sert tepki göstererek, “Şam ile işbirliği kurulmalı. Bölücü terör örgütünün kaynağında Türkiye ile Suriye’nin eşgüdüm halinde yapmalarını önerdiğim askeri operasyonlarla kökü kurutulmalıdır” dedi. MHP lideri ayrıca, Özgür Özel’in ‘normalleşme’ çağrılarına ilişkin “Türkiye’de anormal bir şey yoktur. Özgür Bey’e adam gibi duruş sergilemesini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İsrail’in Gazze saldırılarına tepki gösteren Devlet Bahçeli “İsrail savaş uçaklarıyla ölüm saçmıştır. Netanyahu yani Caniyahu başta olmak üzere İsrail yönetimini tüm öfkemle lanetliyorum” dedi.

“TÜRKİYE SURİYE YÖNETİMİ İLE EL ELE VEREREK…”

Türkiye’nin İsrail Başbakanı ve Savunma Bakanı hakkında yakalama kararı çıkarmasını talep eden Bahçeli öte yandan “Esad ile işbirliği” çağrısı da yaptı.

Bahçeli şöyle konuştu:

“Türkiye Suriye yönetimi ile karşılıklı el ele vererek işbirliği köprüsü inşa ederek terör örgütünün istilasına müsaade edilmemelidir. Şam ile işbirliği kurulmalı. Bölücü terör örgütünün kaynağında Türkiye ile Suriye’nin eşgüdüm halinde yapmalarını önerdiğim askeri operasyonlarla kökü kurutulmalıdır.”

İMAMOĞLU’NU ‘ROMA SEYAHATİ’ ÜZERİNDEN HEDEF ALDI

Bahçeli ayrıca geçen günlerde Roma’ya ziyarette bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu “Ballı börekli Roma seyahatinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının müsriflikten bahsetmesine hiç kimse inanmayacaktır. Belediye bütçesini savuruyorlar müsriflik yapıyorlar” sözleriyle hedef aldı.

ÖZEL’E ‘YUMUŞAMA’ RESTİ

Bahçeli, yerel seçimin ardından siyasi partiler arasında başlayan ‘normalleşme’ süreci hakkında da “Normalleşmesi gereken muhalefet partileridir” dedi ve Özgür Özel’e yüklendi:

“Özgür Bey’in durgun olup olmadığını bilmiyorum ama yumuşama için önce DEM korkusuyla yüzleşmesini, adam gibi duruş göstermesini kendisine tavsiye ediyorum. Saçma sapan sorularla, abuk subuk iddialarla, seviyesiz ve ölçüsüz ifadelerle bizim geri adım atacağımızı falan düşünüyorsa yanıldığını, yanlışa kapıldığını, çürük tahtaya küflü çivi çakmakla meşgul olduğunu bir gün mutlaka anlayacaktır. Terörist Demirtaş’ı savunanların bize normalleşme cakası satması, 6-8 Ekim ihanetini aklamaya çalışanların yumuşama masalı anlatması, kümese girip tavuk haklarını savunacağım diyen tilki kadar inandırıcı ve kayda değerdir.”

Kaynak: Cumhuriyet

Paylaş