Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Resmi rakamları aldım. Şu anda alanda 70 bin kişi bulunuyor” açıklamasında bulundu. Erdoğan yarın ki ikinci tur seçimlerine ilişkin olarak da “Öyle bir kazanacağız ki 85 milyon kazanacak, kimse kaybetmeyecek” dedi.
Beykoz’da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şu ana kadar, yurt dışındaki 2 milyon vatandaşımız oy kullandı. PKK onlara saldırıyor ama onlar oylarını cesaretle kullandılar” ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:
“Bu meydanda sadece kem gözleri kıskandıran büyük bir sevdayı değil, tarihi bir zaferin işaretini görüyorum. On binlerce nefer görüyorum. Bir önceki seçimde sandığa giden hiçbir kardeşimiz fire vermeyecek. Gidemeyen varsa onları da teşvik edeceğiz.
14 Mayıs’ta yarım bıraktığımız işi yarın farkı daha da açarak ezici bir çoğunlukla tamamlıyor muyuz? Kaybedeceklerini görünce milleti kutuplaştırıcı oyunlara gelmeyeceğiz. Yarın akşam öyle bir kazanacağız ki bir avuç kifayetsiz muhteris dışında, ülkemiz üzerine hesap yapanlar dışında kimse kaybetmeyecek. Öyle bir kazanacağız ki 85 milyon kazanacak.
14’ünde kime oy verirse versin, yarın Cumhur İttifakı’na oy verecektir.
Yurt dışında 2 milyon vatandaşımız oy kullandı. PKK onlara saldırıyor. O oylar Ankara’ya geldi. O torbalardan da gümbür gümbür Cumhur İttifakı çıkacak. Tüm kışkırtmalara rağmen sandığa gölge düşürmeyenler, hukuktan ayrılmayanlar sonuçtan bağımsız olarak bu seçimlerde muzaffer sayılacak.
‘Kadınlar kaybedecek’ diyorlar, bunlar böyle sahtekar. 21 senedir kadınlar hep kazandı. Ama siz kızlarımıza üniversitelerimizin kapılarını kapattı. Senin yardımcın ikna odalarında kızlarımızın başlarını açtırdı. Şimdi nerede Nur Serter, yok. Sen göstermelik başörtülü kızlarımızı alıyorsun. Bırak bu sahtekarlığı. Biz sizin cemazievvelinizi biliyoruz.
Benim kızlarım imam hatip okulunun kapısından çevrildiler. Ben kızımı bir arkadaşımın müdür olduğu okula göndermek zorunda kaldım. Şimdi böyle bir sıkıntı yok.
Tokatköy’ün sıkıntıları var, Büyükşehir baypass edeceğiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak halledeceğiz.
’40 milletvekilini yüzde 1 oyu olanlara verdin’
Bay bay Kemal sen hukuk bilmiyorsun. Parlamentoda sayın ne, hiç. 40 milletvekilini yüzde 1 oyu olanlara verdin. Biz Cumhur İttifakı olarak 323 ile parlamentodayız. Biz yasal düzenleme yapabilecek güçteyiz, senin gücün yok. Kime geleceksin Cumhur İttifakı’na, Cumhur İttifakı ne diyecek ‘Hadi oradan’. Bay bay Kemal sen önce hukuku öğren. Yalanlarla bu ülkede iş yapacağını zannediyorsan yapamayacaksın.”

Paylaş