Bahçeli’den ‘Ferdi Tayfur’ videosuna ilişkin açıklama! İYİ Parti’yi ‘ihanet’ ile suçladı, Mehmet Şimşek’e sahip çıktı

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, gündem olan Ferdi Tayfur’lu videosuna ilişkin konuştu, “Bu mesaj Türkiye’nin ayağını kaydırmaya yeltenen kim varsa direkt onlaradır” dedi. ‘Erdoğan ile arası açıldı’ iddialarına yanıt veren Bahçeli, öte yandan İYİ Parti’yi de ‘ihanetle’ suçladı. MHP lideri, geçen günlerde hedef aldığı Bakan Şimşek’e ise sahip çıktı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sözlerine Cumhur İttifakı’nı överek başlayan Bahçeli, İsrail’le Türkiye’nin ticari ilişkileriyle ilgili sözleri nedeniyle Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan‘ı da sert sözlerle eleştirdi.

“SOYADININ AĞIRLIĞINI TAŞIMAKTAN ACİZ…”

İsim vermeden konuşan Bahçeli, şunları söyledi:

“Soyadının ağırlığını taşımaktan aciz olanların kimlere ve nelere hizmet ettiğini, çıkarları uğruna neler yapmayı göze aldığını herkes görüyor. Üç beş belediye almak, siyasi ihtiraslarını tatmin etmek için he türlü kılığa girenleri milletimiz hoş görmeyecek, Allah affetmeyecektir. Cumhur İttifakı’nı zaafa uğratmak dışında yaptıkları bir şey yok. Cumhur İttifakı hesap yapanlara mecbur değildir. Biz siyaseti mertçe, adam gibi yaparız, yol arkadaşlarımızın da böyle olmasını bekleriz. Jet yakıtı üzerinden siyonizme yakıt olanların Türkiye’yi engelleme heveslerinin kursaklarında kalacağını cesaretle söyleriz.”

İMAMOĞLU’NA CNN RÖPORTAJI ÜZERİNDEN YÜKLENDİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun CNN International’a verdiği röportajda Hamas’ın 7 Ekim’deki saldırısı için ‘terör saldırısı’ demesine de tepki gösteren Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

“İBB Başkanı’nın ABD basınına konuşup Hamas’a terör örgütü demesi, jet yakıtıcılarında bir rahatsızlığa yol açmamıştır. PKK’ya terör örgütü diyemeyen İBB Başkanı’nın Hamas’a terör örgütü demesinin hakikatle, vicdanla bağdaşmayan bir durum olduğunu sadece biz mi düşünüyoruz?”

‘FERDİ TAYFUR’ AÇIKLAMASI GELDİ

Sosyal medya hesabından yayınladığı ve arka planda Ferdi Tayfur’un şarkısının çaldığı videoyu, ‘Cumhur İttifakı’nda çatlak’ şeklinde değerlendirenlere de yanıt veren Devlet Bahçeli, “‘Bahçeli Erdoğan’a savaş açtı’, balans ayarı çekti, MHP-AKP savaşı yükleniyor. MHP AKP’ye atanmış bir kayyumdur. Bu iddia sahiplerinin hepsi baltayı taşa vurmuştur. Cumhur İttifakı sonuna kadar var olacaktır ve ayakta kalacaktır” dedi.

Benzer yorumları yapan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu‘na da seslenen Bahçeli “Senin de klinik bir vaka olduğunu söylüyor ve toplum adına tedavi altına alınmanı tavsiye ediyorum” ifadesini kullandı.

HEDEF ALDIĞI BAKAN ŞİMŞEK’E SAHİP ÇIKTI

MHP lideri ayrıca, geçen günlerde ‘yerel halk’ tanımlaması üzerinden isim vermeden hedef aldığı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e de sahip çıktı.

Bahçeli, “Hazine ve Maliye Bakanımızın da her zaman arkasındayız. Sömürge kuklaları ile görülecek işimiz vardır” dedi.

“İHANETİ TEBRİK ETMEK BİZİM DEFTERİMİZDE YAZMAZ”

Bahçeli, son olarak İYİ Parti’de genel başkan değişiminin yaşandığı kurultaydan da bahsetti.

Kurultayın ardından neden tebrik etmediği sorusuna yanıt veren Bahçeli, şöyle konuştu:

“Hiçbir partinin iç işlerine karışma amacımız yoktur. İhtiyacımız da yoktur. MHP neden tebrik etmedi suçlamasıyla karşı karşıya bırakılıyor. 104 siyasi parti var, her biri kongresini yapar. Neden tebrik etmediğimi söylüyorum. İhaneti tebrik etmek bizim defterimizde yazmaz.”

Paylaş