Ankette ‘İmamoğlu’na rakip çıkmadı’ iddiası: AKP’den açıklama geldi

Ankette ‘İmamoğlu’na rakip çıkmadı’ iddiası: AKP’den açıklama geldi

AKP’nin yaptırdığı ankette Ekrem İmamoğlu’nun açık ara önde çıktığı iddia edilmişti. Söz konusu duruma AKP’den açıklama geldi.

AKP, henüz İstanbul için adayını açıklamadı. Belirsizliğin arkasında AKP’nın İstanbul için yaptırdığı ankette çıkan sonuçlar olduğu öne sürülmüştü. Odatv’nin aktardığına göre, 29 Kasım tarihinde sonuçları çıkan İstanbul anketinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açık ara farkla önde olması dikkat çekmişti.

Söz konusu duruma AKP’den açıklama geldi. AKP Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, partinin olarak belediye başkanlığı için isim vererek anket yapmadıklarını vurguladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Biz, henüz Ak Parti olarak Türkiye’nin hiç bir yerinde her hangi bir belediye başkanlığı için isim vererek anket yapmadık. Ak Parti adını kullanarak açık operasyon ve manipülasyon yapan kişilere ve çöp anketlere itibar edilmemesi dileğiyle kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadelerine yer verdi.

Paylaş