AKP Sözcüsü Çelik: Sayın Kılıçdaroğlu adaylığını ilan etsin, Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısına çıksın

AKP Sözcüsü Çelik: Sayın Kılıçdaroğlu adaylığını ilan etsin, Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısına çıksın

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) ardından yaptığı basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Sayın Kılıçdaroğlu adaylığını ilan etsin, Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısına çıksın, bekliyoruz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığından toplanan AKP MYK’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan parti sözcüsü Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı televizyonda canlı yayına davet etmesiyle ilgili, “Böyle bir şey için harcayacak boş vakti yok” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ABD gezisi ardından İngiltere’ye yapacağı ziyareti hakkında ise Çelik, “Seçimler Türkiye’de yapılacak, haberi olsun” ifadesini kullandı. Büyük Birlik Partisi Mustafa Destici’nin ‘Partilere hazine yardımı kesilmesi’ önerisine, “Hazine yardımı meselesi dünyanın her konuda siyasi partilerin güçlenmesi ve korunması için üretilmiştir.” diyen Çelik, Bunlarla ilgili köktenci yaklaşımlar her zaman doğru sonuçlar doğurmayabilir.” yorumunu yaptı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK’nın ardından yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

“İçeride sürekli milletin iradesini aşağı çeken bütün olayların çerçevesi ulusal düzeyde olan vesayetti. Egemenlik kayıtsız şartsız ilkesine tenzilat yapmaya kalkanlar oldu, netice itibariyle millet sandığa verdiği oyla bu tehditleri bertaraf etti. Terörün etrafta oluşturmaya çalıştığı şey fiziki terörden ibaret değildir. Bu fiziki terörün ardında ülkemizi hedef alan projelerdir. Ülkemizi ve bölgemizi siyasi mengeneye sıkıştırmaya çalışan bu terör olgusu gündemimize bölgesel vesayet olarak geldi. Bu mücadele verilmeseydi şimdi sınırımız etrafında terör devletçikleri olacaktı. Hem bölge barışını bozmak, hem de Türkiye’nin burnu dibinde kaos yapıları olacaktı. Bir de bütün insanlığın başında olan küresel vesayet var. Buna karşı da daha adil bir dünya küresel bir eşitlik çağrısı anlamında dünya 5’ten büyüktür anlayışıyla karşı çıkıyoruz. Dikkat edildiği gibi TC bütün uluslararası ve bölgesel olayların merkezinde kilit ülke olarak yer almaktadır.

TOGG için sevinemeyenler var. Çirkin bir şekilde eleştiriyorlar. Milletin iyiliğinden mutlu olmayan travmatik tipler var.

Bir ordunun karşı karşıya kalabileceği en ağır suçlamadır. Çünkü insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. TSK gibi siviller ve tarihi eserler konusunda hassasiyeti çok yüksek olan bir orduya karşı bunu yaptığınız zaman bu provokasyondur. Terörü meşrulaştırmak için devreye sokulduğunu görüyorsunuz. Terör örgütünün kara propaganda ağı net şekilde görülüyor. Pek çok doktor arkadaşımız hekimlerin oluşturduğu birlikler yapılan açıklamaları reddetti. Bu alanda tekelci hegemonyaların kırılması bakımından yapıların değişmesi bakımından gündeme getireceğiz.

4-5 Kasım tarihlerinde İstanbul’da 21. Yüzyılda Siyaset ve Yeni Açılımlar Forum’u gerçekleştireceğiz. AK Parti’nin iktidara gelişinin 20. yıldönümünde çeşitli konuları tartışacağız.

Sayın Kılıçdaroğlu adaylığını ilan etsin, Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısına çıksın, bekliyoruz. Böyle bir şey için harcayacak boş vakti yok. Seçimler Türkiye’de yapılacak, haberi olsun.

Hazine yardımı meselesi dünyanın her konuda siyasi partilerin güçlenmesi ve korunması için üretilmiştir. Bunlarla ilgili köktenci yaklaşımlar her zaman doğru sonuçlar doğurmayabilir.”

Paylaş