Abdullah Gül ile ilgili çarpıcı iddia: ‘Altılı masayla ilgili hâlâ bunu düşünüyor’

Abdullah Gül ile ilgili çarpıcı iddia: ‘Altılı masayla ilgili hâlâ bunu düşünüyor’

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yüksek enflasyon ve ekonomideki gelişmelerle ilgili açıklamaları gündemdeki yerini korurken Habertürk yazarı Nagehan Alçı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

“Hükümet yok yere kendi kendini enflasyon bataklığının içine soktu. Şimdi de oradan çıkamıyor. Bunun üzerine de bir yazı yazmak istiyorum ancak bugün üzerinde duracağım mevzu başka…” diyen Alçı, devamında çarpıcı ifadeler kullandı.

“Abdullah Bey, enflasyon meselesinde ne kadar haklıysa kendisinin Tayyip Erdoğan tarafından siyasetten tasfiye edildiği döneme ve yaşadıklarına dair hiç açıklama yapmamakta da o kadar haksız bence” ifadelerini kullanan Habertürk yazarı, “Ben Gül’ün kafasında 6’lı masanın ortak adayı olarak hala kendini tasavvur ettiğini düşünüyorum. Kanaatimce hala bunu istiyor bence” değerlendirmesinde bulundu.

Diğer yandan Abdullah Gül’ün ‘bazı konularda hiç konuşmaması ve özeleştiri yapmamasının’ özellikle muhalefet tabanında Gül ismine dair soru işaretlerini büyüttüğünü dile getiren Nagehan Alçı, devamında ise DEVA ve GELECEK diye iki ayrı parti olmasının temelinde Gül’ün yattığını iddia etti.

“Ahmet Davutoğlu kesinlikle Ali Babacan ile aynı çatı altında tek parti içinde yer almak istiyordu. İki ayrı parti kurulmasını istemiyordu” diye yazan Alçı, “Abdullah Gül faktörü Babacan ve Davutoğlu’nu iki ayrı partiye itti” ifadelerini kullandı.

 

Paylaş