Silahlı saldırıya uğrayan Şenel: Olayın Salda Gölü’yle alakası yok

Silahlı saldırıya uğrayan Şenel: Olayın Salda Gölü’yle alakası yok

Uğradığı silahlı saldırı sonucu ameliyattan çıkan Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, “Tamam , yeter artık, mesaj anlaşıldı” dedikten sonra saldırganın olay yerinden uzaklaştığını söyledi. Olayın Salda Gölü işe bir ilgisi olmadığını düşündüğünü ifade eden Şenel, fuhuş nedeniyle kapatılan bir otel konusunun sebep olmuş olabileceğini düşündüğünü aktardı.

Burdur’un Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel ameliyattan çıktı. Salda Gölü ile gündeme gelen ve oradaki kumların taşınmasını kamuoyuna duyuran Mümtaz Şenel’in bu gelişme nedeniyle mi hedef olduğu tartışılmıştı. Ancak Şenel’e göre olayın Salda Gölü’yle bir ilgisi yok.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, Şenel, “Saldırgan beş kurşun sıktı. Eşime de bir kurşun sıkınca ‘yeter artık, mesaj anlaşıldı’ deyince, çalışır vaziyette bekleyen araca binip uzaklaştı” dedi. İşte CHP’li başkanın saldırıya ilişkin açıklamaları şöyle:

HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEDEN GİTTİ

“Saat 05.00’e doğru evimin kapısı çalındı. Benden önce eşim kapıyı açmaya giderken, ‘açma, ben geliyorum’ dedim. Kapı arkasındaki kişiye kimsiniz diye sorduğumda ‘polis, polis’ karşılığını verdi. Evim bahçeli olduğu için pencereden baktığımda makul bir kişi olarak gördüm. Salda Gölü’yle ilgili bir gelişme olduğunu düşünüp kapıyı açtım. Ayağımın biri eşiğin diğer tarafındaydı, hiçbir şey söylemeden ayaklarıma sıkmaya başladı.

Eşim de o an yanımdaydı. Bana arka arkaya beş kurşun sıktı. Ben yere düştüm. Eşime ilk kurşunu sıkınca, ‘yeter artık, tamam, mesaj anlaşıldı’ diye bağırdım. Bunun üzerine saldırgan, hiçbir şey söylemeden bahçe dışında çalışır halde bekleyen otomobile binip ayrıldı. İçeride başka biri olup olmadığını görmedim.”

Saldırı, fuhuş yapıldığı gerekçesiyle kapatılan otel nedeniyle gerçekleştirilmiş olabilir

Yeşilova belediyesine ait bir otel bulunduğunu, burada fuhuş yapıldığı gerekçesiyle tutanak düzenlendiğini ve 30 Mart’ta ruhsatın iptali için kaymakamlıktan yazı geldiğini söyleyen Şenel, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Belediye encümenini toplayıp kaymakamlık yazısını da dikkate alarak otelin ruhsatını 10 gün önce iptal ettik. Otel kapalıydı. Bu yüzden saldırıya uğradım. Olayın bize göre başka bir nedeni yok.”

Burdur’un CHP’li Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de ameliyat sırasında ve sonrasında Mümtaz Şenel ile eşini yalnız bırakmadı. Ercengiz de saldırının ardından otel ruhsatının iptal edilmesi olduğunu ve olayla ilgili iki kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Paylaş