MSB: Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 3 asker şehit oldu, 3 asker yaralı

MSB: Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 3 asker şehit oldu, 3 asker yaralı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde PKK ile çıkan çatışmada 2 askerin şehit olduğunu, 4 askerin yaralandığını duyurdu. MSB daha sonra çıkan çatışmada yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan 4 askerden 1’inin şehit olduğunu açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

“Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 11 Eylül 2022 tarihinde, arama tarama faaliyeti esnasında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada, Piyade Uzman Çavuş Harun Yıldırım ve Piyade Uzman Çavuş Savaş Borlu şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz”

MSB: Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yaralanan 4 askerden 1’i şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde PKK ile çıkan çatışmada 2 askerin şehit olduğunu, 4 askerin yaralandığını duyurmuştu. MSB tarafından yapılan son açıklamada; çatışmada yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Gökhan Ağıl’ın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu aktarıldı.

Çatışmada Piyade Uzman Çavuş Harun Yıldırım, Piyade Uzman Çavuş Savaş Borlu, Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Gökhan Ağıl şehit oldu. Yaralı askerler tedavi altına alındı.

Bölgedeki operasyonların devam ettiği bildirildi.

Paylaş