Meteoroloji’den sağanak uyarısı: İşte il il 15 Ağustos hava durumu…

Meteoroloji’den sağanak uyarısı: İşte il il 15 Ağustos hava durumu…

Meteoroloji hava durumu tahminlerini yayınladı ve 17 il için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. İstanbul ve Ankara Valiliği de pazartesi günü için sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara karşı vatandaşlara dikkatli olunması çağrısında bulundu. İşte il il 15 Ağustos hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Denizli, Antalya, Isparta, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz, Çanakkale’nin iç kesimleri, Eskişehir çevreleri ile Ankara ve Çankırı’nın kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara’nın kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz(Sinop hariç), Çanakkale’nin iç kesimleri, Eskişehir çevreleri ile Ankara ve Çankırı’nın kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bölgenin doğusu ile Çanakkale’nin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE 19°C, 33°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL 21°C, 27°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ 18°C, 29°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KOCAELİ 21°C, 30°C

Parçalı yer yer çok bulutlu. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve az bulutlu. Kuzey Ege’nin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 17°C, 29°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ver gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ 21°C, 34°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 24°C, 30°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere aralıklı sağanak ver gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA 19°C, 31°C

Az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Adana’nın kuzey ilçeleri, Osmaniye, Kahramanmaraş’ın batısı ile Antalya ve Isparta çevreleri ile Hatay kıyılarının yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 25°C, 34°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey ilçeleri yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 26°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 25°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu, kıyı kesimleri yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA 18°C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı, zamanla kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzeybatı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri ile Ankara ve Çankırı’nın kuzey ve batısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 21°C, 31°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 17°C, 27°C

Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA 20°C, 34°C

Parçalı ve az bulutlu

SİVAS 16°C, 35°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Sinop hariç bölge genelinde yer yer kuvvetli olması beklenmiyor.

BOLU 16°C, 26°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Paylaş