LGS 2. nakil tercih sonuçları açıklandı

LGS 2. nakil tercih sonuçları açıklandı

LGS nakil tercih sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. LGS 2. nakil tercih işlemleri 1 Ağustos’ta başladı ve 5 Ağustos tarihine kadar devam etti. Merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci sonuçların açıklanmasının ardından tamamlandı.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının açıklandığını, tercih yapan öğrencilerin yüzde 97.6’sının istedikleri bir liseye yerleştirildiğini bildirdi.

Bakan Özer, yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada 25 Temmuz’da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 95’inin istedikleri okula yerleştiğini, bu oranın yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yüzde 97’ye yükseldiğini hatırlattı.

LGS ikinci nakil sonuçları

İkinci nakil tercihlerinin de 1-5 Ağustos’ta alındığını ifade eden Özer, “LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarını açıkladık. Sonuçlara göre, öğrencilerimizin yüzde 97.6’sı istedikleri okula yerleşti. Bu sürecin öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Paylaş