KPSS’de ikinci FETÖ skandalı: Yediiklim yayınlarının soruları çıktı

KPSS’de ikinci FETÖ skandalı: Yediiklim yayınlarının soruları çıktı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne sızan Fetullahçı Terör Örgütü tarafından yıllarca devlete sızma aracı olarak kullanılmıştı. Milyonlarca Türk çocuğunun hakkına giren Fetullahçı teröristler, dershanelerinde çözdürdükleri deneme sınavlarıyla çaldıkları sorulara kendilerine yakın kişileri hazırlıyor, terör örgütü üyelerini ise doğrudan sağladıkları sınav sorularıyla istedikleri kuruma yerleştiriyorlardı.

İKİNCİ FETÖ SKANDALI

Tamga Türk’ün haberine göre kısa bir süre önce gerçekleştirilen KPSS A Grubu oturumlarının ardından yeni bir “FETÖ skandalı” iddiası ortaya atıldı. Sınava giren adaylar ve bazı öğretmenler, soruların Yediiklim Yayınları’nın deneme sınavlarından aynen alınarak KPSS’de sorulduğunu öne sürdü.

Sosyal medyada paylaşılan Yediiklim imzalı deneme sınavı sorularının, KPSS’de seçeneklerine kadar aynı olarak adaylara sorulduğu belirtiliyor. Olayın ortaya çıkmasının ardından Yediiklim Yayınları’nın deneme sınavı satışlarını durdurduğu belirtiliyor. Skandalın patlamasının ardından adaylar CİMER’e başvurarak şikayetçi olmaya başladı.

 

 

 

 

 

 

Paylaş