Esin Davutoğlu Şenol’u ‘tehdit eden’ şüphelinin ifadesi ortaya çıktı: Hemoroid için gittim

Esin Davutoğlu Şenol’u ‘tehdit eden’ şüphelinin ifadesi ortaya çıktı: Hemoroid için gittim

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol‘u tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alınıp adli kontrolle serbest bırakılan şüpheli Mustafa Y. ifadesinde klinik binasına ‘dana dili’ bırakmadığını savundu, “Davacıyım” dedi.

Gazi Üniversitesi (GÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli Mustafa Y’nin ifadesi ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine, Şenol’u ölümle tehdit ettiği iddiasıyla Eskişehir’de gözaltına alınan şüpheli Mustafa Y. savcılık ifadesinde, Covid-19 pandemisi döneminde Şenol ile sosyal medya üzerinden tedavi yöntemleri üzerine tartıştıklarını ileri sürdü.

‘LİMONATA GÖNDERMEMİN SEBEBİ MUAYENE OLMAK İSTEMEMDİ’

Şenol’un kamuoyu önünde kendisini aşağılayıcı ve iftira nitelikli paylaşımlar yaptığını öne süren Mustafa Y, şu beyanda bulundu: “Olay günü kliniğinin olduğu binanın altında kendisine limonata göndermemin sebebi hemoroit rahatsızlığıma yönelik kendisine muayene olmak istememdi. Ancak daha sonra muayene etmeyeceğini de düşünerek vazgeçtim ve kafeden limonatamı alarak çıktım. Gönderdiğim limonata bizim kültürümüzde dostluk ve barış sembolüdür. Kendisini öldürmeyi planlayacak kadar akli dengemi yitirmiş olmam söz konusunu değildir. Kendisinden davacıyım, suçlamayı kabul etmiyorum.”

‘DANA DİLİ BIRAKMADIM’

Şenol’un kliniğinin bulunduğu binaya “dana dili” bırakmadığını savunan Mustafa Y, “Kesinlikle böyle bir eylemi gerçekleştirmedim. Beni böyle provokatif kriminal olayın içine çekme gayreti tamamen hayaldir” ifadelerini kullandı.

Mustafa Y. “tehdit” ve “kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak” suçlarından haftada 2 kez karakola giderek imza atma adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Başsavcılığın talebi üzerine, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında Mustafa Y. hakkında güvenlik tedbiri uygulandığı, tedbir kararının aile mahkemesi tarafından onaylandığı ve kararın şüpheliye bildirildiği öğrenildi.

Paylaş