Ahmet Hakan’dan ‘cinsel içerikli video’ açıklaması: Beğeniyi ben yapmadım

Ahmet Hakan’dan ‘cinsel içerikli video’ açıklaması: Beğeniyi ben yapmadım
Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, Twitter’da cinsel içerikli bir paylaşımı beğendiği iddiası hakkında yazdı. Hakan, bazı uygulamalara izin verdiği için bu beğeninin yapıldığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından cinsel içerikli bir paylaşımı beğendiği iddia edilen Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, konuyla ilgili bugünkü yazısında sessizliğini bozdu. Hakan “Sadece cinsel içerikli görüntü değil, benim asla beğeni butonuna basmadığım yüzlerce başka mesaj da var.” diyerek beğenileri kendisinin yapmadığını öne sürdü.

“Arkadaşım sakince anlattı: “Geliştiriciler tarafından oluşturulmuş uygulamalara izin vermişsindir.” Bingo! Açtık baktık. Aynen böyle olmuş.” diyen Hakan, aynı durumu yaşamak istemeyenler için verdiği tavsiyede şu ifadeleri kullandı:

“Sizin de başınıza gelebilir. Böyle bir tatsızlık yaşamamanız için yapmanız gerekenler şunlar: Twitter’ın “ayarlar” bölümüne gireceksiniz. “Ayarlar ve gizlilik / güvenlik ve hesap erişimi / uygulamalar ve oturumlar” bölümüne kadar ulaşacaksınız ve orada karşınıza çıkan tüm fazlalıkları sileceksiniz.”

“SON BİR ŞEY DAHA”

“Son bir şey daha” diyen Hakan, şu ifadelerle yazısını sonlandırdı:

“Hayatımda hiçbir zaman insanların ne giyeceklerine, ne yiyeceklerine, ne izleyeceklerine karışmadım. Hiçbir zaman ahlakçılık da taslamadım. Bu açıdan ikiyüzlülük suçlamasına maruz kalabilecek durumda değilim. Ama yine de yapmadığım bir şeyi yapmış gibi gözükmekten feci rahatsız oldum.”

Paylaş