18 yaşındaki Zehra Bayır öldürüldü, baba isyan etti

18 yaşındaki Zehra Bayır öldürüldü, baba isyan etti

Muğla’nın Milas ilçesinde, bir eğlence mekanının bahçesindeki gölette cansız bedeni bulunan 18 yaşındaki Zehra Bayır’ın babası konuştu. Baba Oğuzhan Bayır, “Balta ya da satırla vurmuşlar. Yalnız vurmadan önce çocuğu çok dövmüşler” dedi.

Konya’da yaşayan Zehra Bayır, madde bağımlısı kardeşinin masraflarını karşılayabilmek için Milas’a gelerek çalışmaya başladı. Bir eğlence mekanında sahne alan genç kadın 24 Temmuz tarihinde iddiaya göre para meselesi nedeniyle tartıştığı işletme sahiplerince başına sert bir cisimle vurulup öldürüldü, cesedi de bahçedeki havuza atıldı.

Zehra Bayır’ın cenazesi 26 Temmuz’da memleketi Konya’da defnedilirken, cinayetle ilgili gözaltına alınan 7 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

Genç kadının babası Oğuzhan Bayır kızının ölümüyle ilgili konuştu. Acılı baba, “Zehra ne yaptı size? Namusunuza mı göz dikti, bir şey mi söyledi? O da bir insan. Burada hayvanlara kıyamıyoruz. Bir insanın canı, bu kadar ucuz değil. En ağır cezayı almalarını istiyorum” diye konuştu.

“18 YAŞINDA GENÇ BİR KIZDI, KİMSEYE ZARARI YOKTU”

Kızının sert bir cisimle başına vurulması sonucu öldürüldüğünü öğrendiğini ifade eden Bayır, “Balta ya da satırla vurmuşlar. Yalnız vurmadan önce çocuğu çok dövmüşler. Kemiklerinde kırıklar varmış. Zehra’m, 18 yaşında genç bir kızdı. Kimseye bir zararı yoktu.

DÖNME KARARI ALMIŞ

Kızının nişanlanıp, ayrıldığını daha sonra yeniden nişanlısı ile barıştığını aktaran Bayır, “Olay günü de ‘Valizlerimi topladım. Bugün akşam biniyorum’ demiş. Sonra onlardan alacağını mı istedi? Ne istedi? Cumartesi günü gece 03.00’de Zehra’yı arkadaşları ile birlikte eve getirmişler. Tekrar Zehra’yı bu öldüren kişi, ‘Zehra benim telefonda bir şeyler var, bakıver’ demiş. Bir şey konuşmuşlar, sonra da gitmişler. Zehra’nın telefonu zaten kapanmış o anda. Sonra da yanında çalışanlar, bir daha Zehra’dan haber alamamışlar” ifadelerini kullandı.

DÖVMESİNDEN TEŞHİS ETTİLER

Kızının cesedini kolundaki ‘Fadime’ adlı dövmeden teşhis ettiklerini anlatan Bayır, şöyle konuştu: “Zehra, çok güzel bir çocuktu. Kalbinde kötü hiçbir şey yoktu. Herkesi kendi gibi bilirdi. Sevecen bir çocuktu. Biraz kızardı; ama hemen geçerdi. Zehra, öyle kötü bir insan değildi. Hayvanları çok severdi, yardımseverdi.”

 

Paylaş