Milli Eğitim Bakanlığı, “hafız öğretmenlerin” tespitini istedi

Milli Eğitim Bakanlığı, “hafız öğretmenlerin” tespitini istedi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), farklı yetenekleri olan öğretmenlerin bilgilerine ihtiyaç duyulduğunu belirterek il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden “hafız öğretmenlerin” belgelerini istedi. Bakanlık, taşra teşkilatından hızla hafız öğretmenlerin tespit edilerek MEBBİS e-personel sistemine işlenmesi talimatı verdi.

Cumhuriyet’ten Ozan Çepni’nin haberine göre Bakanlıktan gönderilen yazıda, “Eğitim ve öğretim faaliyetlerinde mesleki yeterliliğe sahip ve farklı yetenekleri olan öğretmenlerin bilgisine ihtiyaç duyulduğu” vurguladı. Bu kapsamda MEB Personel Genel Müdürlüğü’nden Kuran’ı bütünüyle ezbere bilen öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) bünyesinde ayrı bir bölüm açılması talebi olduğu aktarıldı.

Personel Genel Müdürlüğü’nün de bakanlığın e-personel bölümünde hafızlık için “Mesleki Belge/Sertifika Bilgileri” ekranı açıldığını belirten yazıda, hafız öğretmenlerin hafızlık belgelerinin sisteme işlenmesi talimatı verildi. Tüm il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla okullara ve öğretmenlere duyurulan yazıda Genel Müdür Yılmaz, “Söz konusu belgelerin e-personel modülüne giriş işlemlerinin başlandığına dair öğretmenlere duyuru yapılması ve belge giriş işlemlerinin azami sürede tamamlanması”nı istedi.

Paylaş