AKP’li Turan: Alaattin Çakıcı hakkında soruşturma başlatıldı

AKP’li Turan: Alaattin Çakıcı hakkında soruşturma başlatıldı

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Turan, “Hakaret, tehdit, kötü söz kimden gelirse kime karşı yapılırsa bu yanlıştır doğru değildir” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak tehdit ve hakaret içerikli ifadeler kullanan Alaattin Çakıcı hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Turan, “Savcılık gerekli soruşturmayı başlattı. İlgililerden edindiğim bilgi budur” dedi. “Hakaret, tehdit, kötü söz kimden gelirse, kime karşı yapılırsa bu yanlıştır, doğru değildir” ifadesini kullanan Turan, şöyle devam etti:

“Hukuk çerçevesinde gereği yapılmalıdır. Hukuk AKP’nin değişmez ilkesidir, ilkesel duruşumuz budur. Kişilere bağlı hakaret, tehdit olmaması gerekir.”

Çakıcı ne demişti?

Çakıcı, iki gün önce partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında hükümete yönelik olarak “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” diyen Kılıçdaroğlu’na ‘tepki’ göstermişti.

Çakıcı, kişisel Twitter hesabında yaptığı açıklamasında Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak “Akıllı ol”, “Vatan hainleri ile Bahçeli’yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın”, “Kazığa oturturum” gibi tehdit içerikli ifadeler kullanmıştı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir