F1’de Sergio Perez’in koltuğuna gelecek sezon Sebastian Vettel oturacak

F1’de Sergio Perez’in koltuğuna gelecek sezon Sebastian Vettel oturacak

Formula 1’in deneyimli pilotlarından Sergio Perez, sezon sonunda takımı Racing Point’ten ayrılacağını açıklarken, 30 yaşındaki pilotun yerini Ferrari’den Sebastian Vettel’in alacağı açıklandı.

Bu sene Formula 1’de başarılı bir performans ortaya koyan Racing Point’te Sergio Perez, sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıkladı. Meksikalı pilot bu sezon topladığı 34 puanla pilotlar klasmanında 11. sırada yer alıyor.

Perez sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Hayatta her şeyin bir başlangıcı ve sonu var. 7 senenin sonunda takımımla olan birlikteliğim sona eriyor. Lawrence Stroll önderliğindeki bulunan şu anki yönetime, özellikle yaklaşan Aston Martin projesinde, gelecek adına bol şans diliyorum.” diyerek ayrılığını duyurdu.

Deneyimli pilotun geleceği bir süredir belirsizliğini korusa da yeni sezonda takımda olmasını bekleniyordu. Bu ayrılığın ardından ise seneye Aston Martin adını alacak olan Racing Point, bir süredir görüştüğü Sebastian Vettel’in imzayı atarak Lance Stroll’ün yeni takım arkadaşı olduğunu açıkladı.

Formula 1’in resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda, Vettel’in 2021 ve sonrası için Aston Martin takımıyla anlaştığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vettel, “Nihayet geleceğime dair bu heyecan verici haberi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. 2021 ve sonrasında Aston Martin sürücüsü olmaktan son derece gurur duyuyorum. Gerçekten efsanevi bir otomobil firmasıyla benim için yeni bir macera olacak. Takımın bu yıl elde ettiği sonuçlardan etkilendim ve geleceğin daha da parlak olacağına inanıyorum. Lawrence’ın (Stroll) spora olan enerjisi ve adanmışlığı ilham verici ve birlikte çok özel bir şey inşa edebileceğimize inanıyorum. Formula 1’e halen çok sevgim var ve tek motivasyonum pistte yarışmak. Bunu Aston Martin ile yapmak çok büyük bir ayrıcalık olacak” ifadelerini kullandı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir