Beşiktaş Futbol Direktörü Ali Naibi, görevinden istifa etti

Beşiktaş Futbol Direktörü Ali Naibi, görevinden istifa etti

Beşiktaş Futbol Direktörü Ali Naibi, istifa ederek görevinden ayrıldı. Naibi, ‘Profesyonel futbol yöneticiliğine inanılmadığı’ gerekçesiyle bu kararı aldığını duyurdu.

Naibi, Yönetim Kurulu ile uzun süredir fikir ayrılıkları yaşadıklarını belirterek görevinden ayrıldığını açıkladı. İstifa açılaması yapan Naibi, “Yaklaşık altı aydır işimin gereği olan görev, yetki ve sorumluluklarında aktif rolüm olmamasından dolayı bu kararı uzun zaman önce almıştım. Yönetim Kurulu ile karşılıklı görüşerek ayrılık sürecimi bir an önce neticelendirebilmek için birçok kez randevu talep etmeme rağmen herhangi bir cevap alamadığımı belirtmek isterim” ifadesini kullandı.

Ali Naibi’nin açıklaması şu şekilde:

Değerli Beşiktaş camiası,

30 Eylül 2020 tarihi itibariyle Beşiktaş JK Futbol Direktörlüğü görevinden ayrılmış bulunmaktayım.

Sekiz sene boyunca Beşiktaş Jimnastik Kulübü içerisinde farklı görevlerde gurur ve mutlulukla çalıştım.

2 Süper Lig Şampiyonluğu, Avrupa Ligi’nde Çeyrek Final, namağlup gruplardan çıktığımız Şampiyonlar Ligi Son 16 macerası ve ömrüm boyunca unutmayacağım daha birçok bapn, güzel an ve anılar yaşadım.

Bu çatı altında sevinç, mutluluk, heyecan, hayal kırıklığı dahil bir insanın yaşayabileceği bütün duyguları hissettim. Kulübümü uluslararası düzeyde de temsil etme onurunu yaşadım.

Seneler içerisinde farklı yönetim tarzlarına sahip birçok yöneticiyle çalışma fırsatım oldu. Sekiz sene boyunca kişilerin değil sadece Kulübümün menfaatleri doğrultusunda çalıştım.

Ne yazık ki mevcut Yönetim Kurulu ile uzun süredir fikir ayrılıkları yaşamaktayım. Yaklaşık altı aydır işimin gereği olan görev, yetki ve sorumluluklarında aktif rolüm olmamasından dolayı bu kararı uzun zaman önce almıştım. Yönetim Kurulu ile karşılıklı görüşerek ayrılık sürecimi bir an önce neticelendirebilmek için birçok kez randevu talep etmeme rağmen herhangi bir cevap alamadığımı belirtmek isterim.

Günümüz futbolunda, tüm dünyada kabul gören bir gereklilik olan, profesyonel futbol yöneticiliğine inanılmayan yönetim anlayışı nedeniyle, belirsiz sürecimin daha fazla uzamaması ve Beşiktaş Camiası’nda benimle ilgili ve bana bağlı olmayan konular hakkında daha fazla yanlış bir intiba bırakmamak için bugün itibariyle görevimden ayrılma karan almış bulunmaktayım.

Son olarak birlikte çalışma fırsatı bulduğum Başkanlarımız Sayın Fikret Orman ve Sayın Ahmet Nur Çebi’ye, Yönetim Kurulu üyelerimize, Teknik Direktörlerimiz Sayın Slaven Bilic, Sayın Şenol Güneş, Sayın Abdullah Avcı ve Sayın Sergen Yalçın’a, değerli antrenör ve futbolcularımıza; son olarak da kıymetli mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Saygılarımla

Ali Naibi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir