28 Şubat 2020 Cuma

VURAL, Demokratikleşme paketine ''bombalı paket'' dedi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Demokratikleşme Paketini “bombalı paket” olarak nitelendirirken, “Bu paket İmralı’nın onayına gönderilmektedir. AKP, PKK kumarında PKK sürekli el yükseltiyor, Erdoğan bu blöfleri yiyor” dedi. Vural, “Dışişleri Bakanı hiçbir karar mevkiinde olmayacaktı da Paris’e bir el işaretiyle niye gitti? Kozmetik ürün pazarlamasına mı gittin sen o zaman? Madem kozmetikti, sen kozmetikçi misin, pazarlamaya mı gittin oraya o zaman? Yani Eyfel Kulesini görmeye Kezban Paris’te filminin ikinci versiyonunu çevirmeye mi gittiniz? AKP döneminde Türk Dışişleri Bakanlığı ‘pış pış işleri bakanlığına’ çevrildi” diye konuştu.

19 Eylül 2013 Perşembe 15:17
VURAL, Demokratikleşme paketine ''bombalı paket'' dedi

ANKARA - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Demokratikleşme Paketini “bombalı paket” olarak nitelendirirken, “Bu paket İmralı’nın onayına gönderilmektedir. AKP, PKK kumarında PKK sürekli el yükseltiyor, Erdoğan bu blöfleri yiyor” dedi. 


Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirerek, “Türkiye’nin gündemi Suriye ve PKK ile yürütülen al-ver, al gülüm, ver gülüm müzakere süreci maalesef Türkiye’nin Suriye tezleri çökmüş, tamamen çökmüş durumdadır” dedi. 

Türkiye’nin Suriye meselesinde yalnız kaldığını savunan Vural, “Türkiye taca atılmıştır. Davutoğlu bir telefon üzerine koşa koşa Paris’e gitmiştir. Rusya ile ABD arasıdaki Suriye mutabakatını konuştular, görüştüler, biz neredeyiz, maalesef kapıda beklettiler, sonra da aldıkları kararları bildirmek için masanın bir kıyısına iliştirdiler” diye konuştu. 

-“SEN KOZMETİKÇİ MİSİN, PAZARLAMAYA MI GİTTİN ORAYA O ZAMAN”- 

Vural, şöyle devam etti: 

“Türkiye sadece seyrediyor. Oyun kuran bir ülke olduğunu iddia ettiler maalesef bugün geldiğimiz bu noktada ancak oyunda figüran rolü verilen bir ülke konumuna düşürüldük. 

Dışişleri Bakanı hiçbir karar mevkiinde olmayacaktı da Paris’e bir el işaretiyle niye gitti? Kozmetik ürün pazarlamasına mı gittin sen o zaman? Madem kozmetikti, sen kozmetikçi misin, pazarlamaya mı gittin oraya o zaman? 

-“KEZBAN PARİS’TE FİLMİNİN İKİNCİ VERSİYONUNU ÇEVİRMEYE Mİ GİTTİNİZ?”- 

Yani Eyfel Kulesini görmeye Kezban Paris’te filminin ikinci versiyonunu çevirmeye mi gittiniz? Üç ülkenin dışişleri bakanına hatıra fotoğrafı çekmeye mi gittin? Yani maalesef AKP döneminde Türk Dışişleri Bakanlığı ‘pış pış işleri bakanlığına’ çevrildi.

Bir taraftan Obama pış pış diyor geliyor, bir taraftan Kerry pış pış telefonla gel diyor, böyle bir şey olamaz.” 
Vural, AKP döneminde dış politikada yıkım müteahhitliği gerçekleştirildiğini de ileri sürdü. 

-DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ- 

Demokratikleşme Paketi’ne değinen Vural, “AKP döneminde demokraside ne ilerleme oldu ki kalkıp paketlerle daha fazla demokratikleşeceğiz” eleştirisinde bulundu. Vural şöyle konuştu: 

“AKP etnik kimlik siyaseti ve mezhep gerilimli siyaset eşliğinde toplumu kutuplaştırmaya, ötekileştirmeye götürmektedir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan üslubunu gözden geçirmelidir. İnsanları ormanda yaşayın diye tahrik ediyor, dışlıyor, ötekileştiriyor yani ülkeyi orman kanunlarıyla yönetirsen sonuçta vatandaşa da ormanı adres göstereceksin sen öyle mi? Başbakan’ın ayrıştırıcı, ötekileştirici, tehdit edici, dışlayıcı üslubu seni iktidara taşıyan vatandaşların talebi değildir.” 

-“MİLLETE BU BALDIRAN ZEHRİNİ İÇİRTMEYE ÇALIŞIYOR”- 


“Maalesef AKP Hükümeti PKK ile yürüttüğü müzakere sürecini al-ver sürecinde devam ettirmek istediği gayet açık ve net” ifadesini kullanan Vural, “Aslında iradesini İmralı’ya teslim etmiştir. İmralı’ya teslim ettiği irade doğrultusunda bugün adım adım millete bu baldıran zehrini içirtmeye çalışıyor, sakilik yapıyor” diye konuştu. 

-“BU PAKET İMRALI’NIN ONAYINA GÖNDERİLMEKTEDİR”- 

Vural konuşmasına şöyle devam etti: 

“Bir yerlerden onay almak için demokratikleşme paketini sözde redaksiyona tabi tutacaklarmış, kim inanır. Belli ki bu demokratikleşme paketi esas itibarıyla PKK terör örgütüne verilmiş sözleri adım adım nasıl getirileceğine ilişkin safhalardan ibarettir.

Bu paket İmralı’nın onayına gönderilmektedir. PKK terör örgütünün istek ve amaçları doğrultusunda demokratikleşme paketinin paralel devlet ve paralel millet oluşturmak için çeşitli adımları ihtiva ettiği kanaatindeyiz. Görülmektedir ki hem devletimizin dili hem de eğitim dilimiz bozulmak istenmekte. Toplumun çeşitli kesimlerin PKK terör örgütüne verilen bu tavizlere karşı tepkilerini azaltmak amacıyla maalesef bu paketin içerisine başörtüsüyle ilgili konular Alevi İslam inancına sahip vatandaşlarımızın kimi talepleri iliştirilmek istenmektedir, böyle bir şey kabul edilemez.” 

-“BOMBALI PAKET”- 

Demokratikleşme Paketini “bombalı paket” olarak niteleyen Vural, şöyle dedi: 

“AKP, PKK kumarında PKK sürekli el yükseltiyor, Erdoğan bu blöfleri yiyor. Demokratikleşme Paketini revize ediyor. PKK ile AKP, Erdoğan ile Öcalan kırk katır mı kırk satır mı noktasında dayatmalarını millete yapıyor. Bu paketi al gülüm ver gülüm süreci içerisinde PKK gibi demokrasiden nasibini almamış bir terör örgütüyle müzakere etmesi bile bu paketin bombalı paket olduğu açıktır. Bu bombalı paket devletin ve milletin birlik ve bütünlüğüne döşenmiş bir bombalı pakettir. Ve bu paketi millete açtırmaya çalışıyorlar.” 

Eğitim konusuna da değinen Vural, “11 yıldır AKP döneminde en başarısız olduğu alanlardan birisi eğitim” dedi. (ANKA) 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  www.altiokhaber.com Twitter

  www.altiokhaber.com

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz: