19 Ocak 2020 Pazar

''Milliyetçilere 1944'te reva görülmeyenler bugün görüldü''

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Adana’da yaptığı konuşmada 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü İstanbul’da anan milliyetçilere gaz bombası atılması ve jop kullanılmasını eleştirdi.

04 Mayıs 2013 Cumartesi 15:22
''Milliyetçilere 1944'te reva görülmeyenler bugün görüldü''

ADANA – MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman İstanbul’da “3 Mayıs Milliyetçiler Günü”nü anmak isteyen ülkücü ve milliyetçilere gaz bombası atılmasını ve topluluğa jopla hücum edilmesini eleştirdi. Büyükataman, 3 Mayıs 1944’te Türkçü liderlere, öncülere sahip çıkmak, Türklüğü yere düşürmemek için mahkeme salonunun önünde toplanan vatanseverlere dün reva görülmeyen muameleye bugün vatanına sahip çıkan vatandaşların ve gazilerin reva görüldüğünü belirterek, “O gün salonun önünde joplanmayan milliyetçilik ruhu, bugün joplanmakta, biber gazlarıyla geri püskürtülmeye çalışılmaktadır. Dün tabutluklarda yılmayan milliyetçilik, bugün fezleke göndermek suretiyle, dokunulmazlığın kaldırılacağı şantajıyla hiç yılmayacaktır” dedi. 


Büyükataman Adana Mimar Sinan Açık Hava Toplantı Salonu’nda yapılan “3 Mayıs Türk Milliyetçiliği Konseri”nde bir konuşma yaptı. Salondakilerin slogan ve tezahüratlarıyla sık sık kesilen konuşmasında Büyükataman Türklüğün coğrafyadan silinmek istendiği şu günlerde 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü milliyet düşmanlarının tüm saldırılarına rağmen kıvançla idrak ettiklerini belirtti. 

Rahmetle anılan merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın cesur, atılgan ve geri adım atmayan ruhu ile milliyetçi dirilişe hayat vermesi ve buna muhalefet eden, bundan rahatsızlık duyan güruhla başlattığı mücadelenin yargıya taşınmasının 3 Mayıs hadiselerini ortaya çıkardığını anlatan Büyükataman şöyle devam etti: 

“Aralarında merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de bulunduğu 23 kişinin yargılanması maskesi altında, aslında Türk milliyetçiliğinin yargılandığı mezkûr süreçte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatı ile sahipsiz kalan Türk milliyetçileri ilk kez sivil bir muhalefet olarak varlıklarını ispatlamışlar ve aidiyet hissiyle kendilerini feda etmeye hazır olduklarını, Türk milletini yüceltmek için her fedakârlığı yapacaklarını göstermişlerdir. Husumet yıldırımlarını milliyetçiliğin mukaddes bağrına düşürmeye çalışanlar, çok şükür ki karşılarında, Türklüğün binlerce yıllık kutlu mirasını layıkıyla benimsemiş, yenilmeyi ve boyun eğmeyi aklından bile geçirmemiş bir yiğitlik ve azim bulmuşlardır” dedi. 

İçinden geçilen sancılı ve sarsıntılı dönemde, etnik tahrikler eşliğinde “demokratikleşme” adı altında yürütülen yıkım projelerinin hedefinin Türk milletinin birliği ve varlığı olduğunu belirten Büyükataman, “Türk milleti AKP-BDP-PKK ve İmralı canisi koalisyonuyla yürütülen süreç parantezine alınmış, belirsizliğe ve öngörülmesi mümkün olmayan gelişmelere korumasız şekilde bırakılmıştır. Gidişata baktığımızda her gün akıllara durgunluk veren bir beyan, her gün hepimizi öfkelendiren bir ilişki ağı gündeme bomba gibi düşmektedir. AKP hükümeti PKK’yı meşrulaştırmak için gözü dönmüş gibi hareket etmektedir.

Milletimizin; parçalanmaya, bölünmeye, yıkıma ve çözülmeye ikna olması için tüm ihanet mekanizmaları işleme alınmış, karartmanın her türlüsü süslenerek ihanet sürecinin hizmetine sokulmuştur. Bir yanda ‘Sözde Akil İnsanlar Heyeti’ harıl harıl AKP ve PKK’nın emirlerini yerine getirirken, diğer yanda Başbakan ve bölücü yandaşları can havliyle milli vicdanları kanatmakla meşgul olmuştur” dedi. 

MHP’li Büyükataman süreç süprüntüsünün toz bulutu altında, çok yoğun ve sistematik bir yönlendirme, bıktırma, teslim alma, zorlama, istismar rüzgârının estirilmekte, aşamalı olarak çözülme, çürüme ve çöküş şablonunun millete kabullendirilmeye uğraşıldığını öne sürdü. Büyükataman, “Barış denilmiş, ancak kimlerle savaşıp da barış aşamasına gelindiği itiraf edilememiştir.

Çözüm denilmiş, ancak neyin çözüldüğü, nasıl çözüldüğü ve hangi yollarla çözümün olacağı bir türlü açıklanmamıştır. Analar ağlamasın denmiş, ancak analarımızı inim inim inleten, vatanımızın semalarında öbek öbek toplanan ağıtların biricik müsebbibi katillerle gözyaşlarının nasıl dineceğinin bir türlü izahı yapılamamıştır” dedi. 

-“BİNLERCE YILDIR İLK KEZ KARŞILAŞILAN TABLO”- 

İsmet Büyükataman 4’üncü yargı paketinin mecliste kabul edildiğini belirterek, artık cebir ve şiddet içermeyen terör faaliyetlerini övmenin, bunların propagandasını yapmanın, bildiri ve açıklamalarda bulunmanın suç kapsamından çıkarıldığını hatırlattı. İsmet Büyükataman, “PKK ne istiyorsa almakta, neyi bekliyorsa elde etmektedir. Gerçekten de bölücü terör örgütü silahla yapamadığı ne varsa AKP marifetiyle, AKP hıyanetiyle ulaşmaktadır. PKK, Türklüğün ezilmesini, Türk milletinin değersizleştirilmesini istemekte, AKP bunu hevesle yerine getirmektedir. PKK, üniter milli devlet yapısının sakatlanmasını teklif etmekte, AKP bunu iştahla hayata geçirmektedir. PKK, Türkiye Cumhuriyeti’nin yıkılmasını, Türk ifadesinin her taraftan silinmesini bastırmakta, AKP bunları çoktandır yapmaktadır. PKK, Türkiye’yi istemekte, AKP buna hazır olduğunu göstermektedir. PKK, Türk vatanında hak iddia etmekte, AKP bu kutsal mirası peşkeş çekmek için müsait zaman kollamaktadır.

Şu rezalete bakınız ki, Başbakan ve hükümeti PKK’nın oyuncağı haline gelmiş, tüm imkânlarıyla bölücülüğün önüne düşmüş ve flamasını sallamaya koyulmuştur. Türkiye Cumhuriyet’i kuruluşundan 90 yıl, Türk milleti tarih sahnesine çıktıktan binlerce yıl sonra böylesi bir zillete muhatap olmak durumunda kalmıştır” diye konuştu. 

-“DİRİLİŞE GEÇEN TÜRKLÜK SIRTLANLARIN KUDUZLARIN KANA SUSAMIŞLARA RAĞMEN GÜÇLENDİ”- 

Yüzyılın başlarında, bütün millî varlık kaybedilme tehlikesiyle karşı karşıya kalındığı vakit, tarihin kendilerine “var olmak veya yok olmak”la ilgili bir soru sorduğunu kaydeden Büyükataman, “O soruya milletimizin, ‘Kuvayi Milliye Ruhu’nun, yani milliyetçilerin, Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının ne cevap verdiğini bütün dünya bilmektedir. Merhum Atatürk’ün vefatının ardından unutulmaya terk edilen, horlanmak ve kendi evlatlarına boğdurulmak istenen Türklük, 3 Mayıs ruhu ile dirilişe geçmiştir. Dirilişe geçen Türklük ruhu bugünlere sırtlanların, kuduzların, kana susamışların saldırılarına rağmen güçlenerek gelmiştir. Türklüğün daha da güçlenmesinden çekinen dış mihraklar dünkü oyunun bir değişik çeşidini bugün yeniden sahneye koymuşlardır” dedi. 

-“MİLLİYETÇİLERE DÜN KULLANILMAYAN JOP BUGÜN KULLANILDI”- 

Büyütaman, 3 Mayıs 1944’te Türkçü liderlere, öncülere sahip çıkmak, Türklüğü yere düşürmemek için mahkeme salonunun önünde toplanan vatanseverlere dün reva görülmeyen muameleye bugün vatanına sahip çıkan vatandaşların ve gazilerin reva görüldüğünü belirterek, “O gün salonun önünde joplanmayan milliyetçilik ruhu, bugün joplanmakta, biber gazlarıyla geri püskürtülmeye çalışılmaktadır. Dün tabutluklarda yılmayan milliyetçilik, bugün fezleke göndermek suretiyle, dokunulmazlığın kaldırılacağı şantajıyla hiç yılmayacaktır” dedi. 

Büyükataman konuşmasını şöyle tamamladı: 

“Ey, Türk! Çileyi bayram kılan bu zafer senindir, 3 Mayıs senin bayramındır. Kutlu olsun. Bu duygu ve düşüncelerle büyük Türk milletinin ve değerli dava arkadaşlarımın “3 Mayıs Milliyetçiler Günü”nü kutluyor, milliyetçi kahramanları şükran ve minnetle anıyor, başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey ve Hüseyin Nihal Atsız Bey olmak üzere, hayatlarını kaybedenlerle birlikte tüm dava şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene.” (ANKA) 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  www.altiokhaber.com Twitter

  www.altiokhaber.com

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz: