25 Ocak 2020 Cumartesi

MHP'den Darağaçlı benzetme

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ''Önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde AKP iktidarını darağacına göndermek için halkın önüne konacak sandık, demokratik bir fırsattır'' dedi. Yalçın Menderes ve Özal dönemlerinin siyasi kavgaları, kırgınlıkları üzerinden insanüstü bir Erdoğan miti oluşturulmaya çalışıldığını öne sürdü.

20 Haziran 2013 Perşembe 17:13
MHP'den Darağaçlı benzetme

GAZİANTEP – MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde AKP iktidarını darağacına göndermek için halkın önüne konacak sandık, demokratik bir fırsattır” dedi. Yalçın Menderes ve Özal dönemlerinin siyasi kavgaları, kırgınlıkları üzerinden insanüstü bir Erdoğan miti oluşturulmaya çalışıldığını öne sürdü. 


Gaziantep Milletvekili Semih Yalçın Gaziantep İl Başkanlığında Türkiye’nin gündemiyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Yalçın, bölücü başıyla müzakereyi bizzat yöneten ve kanlı örgüte bir takım tavizler ve sözler veren Başbakan Erdoğan’ın sergilediği çelişkilerin, AKP iktidarının sonunu getireceğini iddia etti. Yalçın, “Önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde AKP iktidarını darağacına göndermek için halkın önüne konacak sandık, demokratik bir fırsattır. Beceriksiz ve halkı kamplara bölmekten suçlu bir iktidarın boğazına geçecek ilmeğin ilk düğümü, yerel seçimlerde atılmış olacaktır” dedi. 

Milleti kendi parti tabanından ibaret gören, partisine oy vermeyenlere çapulcu yakıştırmasında bulunan, farklı fikirlere ve
eleştiriye tahammül göstermeyen AK Parti iktidarına genç kitlelerin demokrasi ayarı verdiklerini savunan Yalçın, “Kendi ideolojik anlayışını dayatma eğilimi gösteren ve demokrasi kulvarından ayrılan AKP iktidarına gençler tarafından ihtar çekilmiştir. Her ne kadar bir takım fırsatçılar ve terörist gruplar tarafından provoke ve manipüle edilse de, Gezi Parkı’nda bir araya gelen kalabalıkların, bilhassa gençlerin talepleri kamuoyuna yansıtılmıştır. Gezi Parkı’ndaki gençlerin yükselen masumiyeti, AKP iktidarının kirlerini ve suçlarını orta yere sermiştir” dedi. 

-"ERDOĞAN MİTİ OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR"- 

Devlet televizyonu kullanılarak Menderes ve Özal dönemlerinin siyasi kavgaları, kırgınlıkları üzerinden insanüstü bir Erdoğan miti oluşturulmaya çalışıldığını belirten Yalçın, “Tayyip Erdoğan’ın, Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış tarafından millete ve insanlığa gönderilmiş bir müjde olarak nitelendirilmesi, aynı çabanın parçasıdır. Yağcı danışmanlarının, Erdoğan’ı yüzyılın en büyük lideri diye lanse etmesi ve halkı cahillikle suçlaması da böyledir. Bütün bu afakî ifade ve uygulamalar, iletişim ve uzay çağında AKP’nin nasıl sakat bir imaj yaratma peşinde olduğunu göstermektedir. Bunlar, Başbakan Erdoğan’ın yaşadığı siyasi travmanın ve ayaklarının bir türlü yere değmemesinin nedenini açıklamaktadır” dedi. 

Başbakan Erdoğan’ın iktidarın 10,5 yılı sonunda yorgun ve hasta düştüğünü, mikrofonu eline aldığında sergilediği haşin üslubun, beden ve ruh sağlığının artık iktidarı kaldıramadığının ve dinlenmeye olan ihtiyacının dışa vurumu olduğunu öne süren MHP’li Yalçın, şu iddialarda bulundu: 
“Tayyip Erdoğan; partisinin ayıplarını, siyasi kirini örtmek için anamızın bacımızın başörtüsüne sarılmış, İslam’ın kutsal mabedini, camiyi kendine politika siperi yapmaya kalkmıştır. Bunlar da yetmiyormuş gibi mevhum bir faiz lobisi üreterek hassasiyetleri hoyratça kaşıyan siyasi tırnağını halkın yüreğine geçirmiştir. Ne zaman AKP iktidarının başı sıkışsa, Başbakan Erdoğan milletimizin mukaddeslerini ve çeşitli kesimleri ilgilendiren sorunları can simidi olarak kullanmaktadır. Başörtülü kadınlarımız da, cami cemaati de, ekonomi kesimi ve iş dünyası da Erdoğan’ın istismarlarından artık bıkmıştır. Milletimiz, Tayyip Erdoğan’ın bu çirkin ve üslup fukarası siyaseti terk etmesini beklemektedir.” 
MHP’li Yalçın, Başbakan Erdoğan konuştukça toplumun ayrıştığını, bağırdıkça düşmanlık tohumlarının etrafa saçıldığını ileri sürdü. AK Parti iktidarının PKK ve meclisteki uzantılarına gösterdiği hoşgörü ve şefkati, Gezi Parkı eylemcilerinden esirgeyerek bölücü örgütleri Türk gençliğine tercih ettiğini anlatan Yalçın, “Gezi Parkı olaylarıyla Türkiye gündeminin üzerine çekilen kalın sis perdesinin arkasında, PKK militanlarıyla parlamentodaki uzantıları, uluslararası ellerin himayesinde, sessiz sedasız ayrılıkçı adımlarını atmaya devam etmişlerdir. Ayrışma sürecinin kumandasını Erdoğan’ın elinden alan bölücü başının tavsiye ve talimatları, PKK’nın siyasi temsilcileri tarafından kesintisiz yerine getirilmiştir” dedi. Yalçın şöyle devam etti:
“Gezi Parkı eylemleri dolayısıyla bölücü başı tarafından kulakları çekilen PKK/BDP temsilcileri, başlangıçta yer aldıkları sokak hareketlerinden çekilmiştir. Amaçları, ayrılıkçı adımlarını sürdürebilmek ve aldıkları mesafeden geri düşmemek için, AKP tarafından kendilerine verilen sözler yerine getirilinceye kadar fazla gürültü çıkarmadan pusuda beklemektir.” 

-"ÜÇ HİLALLİ BAYRAĞA SARILIYORLAR"- 

Yalçın, Başbakan Erdoğan’ın ise giderek güç kaybeden iktidarını kurtarma telaşına düşerek MHP’nin fikirlerine ve üç hilalli bayrağına sarılmaya başladığını öne sürdü. Semih Yalçın “Başbakan Erdoğan’ın, parti mitinglerinde İmralı’daki cani için terörist başı demesi dikkatlerden kaçmamıştır. Buna bölücülerin partisi BDP ise ‘Öcalan'la müzakere yapıyorsun sonra TV'lere çıkıp terörist başı diyorsun. Sen nesin o zaman?’ diye tepki vermiştir” dedi. (ANKA) 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  www.altiokhaber.com Twitter

  www.altiokhaber.com

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz: