08 Aralık 2019 Pazar

MHP'de İstanbul adayı açıklandı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'un AK Parti ve CHP'ye mahkum olmadığını belirterek, "MHP'yi yok sayanlar 30 Mart'ta mahcubiyetten sokağa çıkamayacaktır. Biz gülün sarısına bakmayız, başın toplusuna bakmayız. İstanbul'u onların emellerine teslim etmeyiz" dedi. MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Rasim Acar'ı aday gösterdi.

08 Aralık 2013 Pazar 16:42
MHP'de İstanbul adayı açıklandı
İSTANBUL - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'un AK Parti ve CHP'ye mahkum olmadığını belirterek, "MHP'yi yok sayanlar 30 Mart'ta mahcubiyetten sokağa çıkamayacaktır. Biz gülün sarısına bakmayız, başın toplusuna bakmayız. İstanbul'u onların emellerine teslim etmeyiz" dedi. 

MHP'nin 30 Mart Yerel Seçimler için 3. Etap Aday Tanıtım Toplantısı Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin de katılımıyla İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapıldı. MHP'nin il ve ilçe başkan adayları açıklandığı toplantıda partililere seslenen Bahçeli, "Bu seçimlerin telafisi yoktur. Görmek lazım ki ülkemiz bıçak sırtında. Bu seçimler Cumhurbaşkanı ve genel seçimler Türkiye'nin istikbalini belirleyecek" diyerek şöyle devam etti: 

"Kısır çekişmelerin tarafı olmak geleceğimizi sabote etmek. Gruplaşmaya zemin hazırlamak anlaşmazlıklara sebep olacaktır. Başarıya duyduğumuz bağlılığı kimse zaafa uğratmamalı. Asılsız küslükler, suizanlar gönüllerini donduracaktır.

Kucaklaşmak varken kutuplaşmak zarardır. Kardeşlik varken düşmanca tutum içinde olmak hiçbir vicdana sığmaz. Hiçbir zaman sorumluluktan kaçmadık. Zalimliğin her çeşidine gövdemizi siper ettik. Aziz milletim hizmetkarlarını dört gözle beklemektedir. Kimsenin kimseye üstünlüğü yok. Aday olamayan arkadaşlarımızın arasında kırgınlık olmamalı. 

Biz hainlere kucak açmadık, İmralı'ya sevdalanmadık, Kandil'e boyun eğmedik. Çünkü biz adı belli kimliği net nerede durduğu açık MHP'yiz. İçimiz de dışımız da birdir. Vatanımız bayrağımız devletimiz de birdir. 30 Mart seçimleri; sadakatın ve ihanetin seçimi, Haramın ve helâlin seçimi olacaktır. Artık Türkiye'yi içten çökertmeye azmetmiş AKP'nin devri kapanmalıdır. Erdoğan'a daha ne kadar tahammül edilecek. Bunların yetmedi mi çaldıkları aşırdıkları yüzsüzlükleri rezillikleri başarısızlıkları, yetmedi mi ihanetleri?" 

İstanbul'da 20 yıldır, "haramzadeler suç örgütleri AKP vizeli rantiyeciler" faal olduğunu iddia eden Bahçeli, "İstanbul'un başında 20 yıldır Recep Tayyip Erdoğan ve zihniyeti musallat olmuştur. 20 yıldır haramzadeler suç örgütleri AKP vizeli rantiyeciler faaldir. İstanbul suça teslimdir. Asayişsizlik diz boyudur. 20 yıl öncesine göre İstanbul'da trafik çilesi bitmiş midir? Şehir için seyahatlerde en küçük bir düzelme görülmüş müdür? Kaçak yapılaşma durmuş mudur? Sosyal ve ekonomik problemler çözülmüş müdür? Düzgün ve dengeli şehirleşme sağlanmış mıdır? 20 yıldır yapılan ve bizim görmediğimiz neler var İstanbul'da?" diyerek şöyle devam etti: 

"İstanbul'un tutacak bir yanı kalmamıştır? Suriyeli sığınmacılarla birlikte caddeler boyu dilenciler patlamış sokaklar kabusa dönmüştür. Eşitsizlik ahlaksızlık bölüşümdeki adaletsizlik ve ihmalkarlık milyonlarca İstanbulluyu mahvetmiştir.

İstanbul 20 yıldır hikaye dinlemiş boş sözlerle oyalanmıştır. İstanbul'da MHP'yi hesaba katmayanlar 30 Martta hak ettiği cevabı alacaktır sokağa bile çıkamayacaktır. İstanbullu kardeşim ne AKP'ye ne CHP'ye mahkum değildir. MHP'yi yok sayanlar 30 Mart'ta mahcubiyetten sokağa çıkamayacaktır. Biz gülün sarısına bakmayız, başın toplusuna bakmayız. İstanbul'u onların emellerine teslim etmeyiz. 

Kürdistan için mesai harcayanlar vakit geç olmadan bundan vazgeçmelidir. Bu şeref yoksunları yaptıklarının ceremesini çekeceklerdir. Ayrıca terör suçundan hüküm giyenlere siyaset yolu açılmış ve demokrasi paketleriyle Türkiye'nin bağrına hançer saplanmıştır. Başbakan Erdoğan İmralı canisini siyasete taşımak ve PKK'yı genel af ile taltif için olağan üstü gayret harcamaktadır. Başbakan Erdoğan ihanetten milli vicdanlarda müebbet cezaya çarptırılacaktır. Ön kapıdan kömür ve makarna girerken arka kapıdan Kürdistan girmekte ve Türklük çıkmaktadır." 

-RASİM ACAR İSTANBUL ADAYI- 

Bahçeli'nin konuşmasının ardından MHP Yozgat Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz MHP'nin büyükşehir belediye başkan adaylarını açıkladı. Durmaz, MHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İşadamı Rasim Acar olduğunu açıkladı. 

MHP, Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak Prof. Dr. Mevlüt Karakaya'yı göstermişti.(ANKA) 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  www.altiokhaber.com Twitter

  www.altiokhaber.com

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz: