Kılıçdaroğlu’ndan İzmir depreminde enkaz altından kurtarılan Ayda ve Elif bebeğe ziyaret

Kılıçdaroğlu’ndan İzmir depreminde enkaz altından kurtarılan Ayda ve Elif bebeğe ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir depreminde enkaz altından kurtarılan ve simge isimler haline gelen Ayda ve Elif bebekleri ziyaret etti. Ayrıca Kılıçdaroğlu, İzmir’de apartman görevlileri ile bir araya geldi.

İzmir programı kapsamında Büyükşehir Belediyesi Uzundere Konutlarında kalan depremzedeleri ziyaret eden Kılıçdaroğlu, İzmir depreminin simgelerinden olan 3 yaşındaki Ayda Gezgin ve ailesinin Bayraklı’daki evlerine geçti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir’deki depremin simge isimlerini ziyaret etti

Enkazdan 91 saat sonra kurtarılan Ayda Gezgin ve babası Uğur Gezgin ile sohbet eden Kılıçdaroğlu, daha sonra enkazdan 65 saat sonra çıkarılan Elif Perinçek, yine enkazdan kurtarılan annesi Fidan Gezgin ve ablaları Elzem ve Ezel Perinçek ile Bornova’daki evlerinde bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu’nun ziyaretleri basına kapalı olarak gerçekleşti. Kılıçdaroğlu’na ziyaretlerinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ilçe belediye başkanları ve bazı partililer eşlik etti.

Kılıçdaroğlu: Sosyal devlet fakirin fukaranın yanında duran devlettir

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İzmir’de ayrıca apartman görevlileri ile bir araya geldi.

Açıklama yapan Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından satır başları şöyle:

Sosyal devlet fakirin fukaranın yanında duran devlettir.

Hepiniz ciddi bir deprem yaşadınız. Hayatını kaybeden, yaralanan vatandaşımız oldu. Bütün Türkiye sizin yanınızdaydı.

Her yerde her ortamda vatandaşın yanında olduk. Özellikle düşük gelirli vatandaşların yanında olduk.

Sizin sorunlarınıza bugüne kadar çıkıp birileri eğildi mi, bu insanlar nerelerde kalıyor, hangi koşullarda yaşıyor diye baktı mı? Sayınız bir milyonun üstünde ama örgütlü değilsiniz. Büyük bir güçsünüz. Sizin hakkınızı ben savunacağım ama sizlerden isteğim haklarınıza sahip çıkın.

Siz nasıl geçiniyorsunuz, alın teri dökerek.

Birlik olun, örgütlenin, hakkınızı arayın. Siz örgütlendiğiniz sürece güçlü olursunuz.

Sokağa çıkmak yasak, apartmandakilerin ihtiyaçlarını kim karşılıyor? Apartman görevlileri.

İktidarı belirleyecek olan sizlersiniz. Sizin hakkınızı teslim ediyorlarsa hiç çekinmeden gidip oyunuzu vereceksiniz. Ama sizin haklarınızı savunmuyolarsa “durun” diyeceksiniz, “burada biz demokrasiyi çalıştıracağız” diyeceksiniz.

Bizim belediyelerimiz hizmet götürüyor, iktidar bizim belediyelerimiz hizmet vermesin diye engelliyolar. Akıl mı var bunu yaparlarda, önyargılarıyla, intikam duygusuyla hareket ediyorlar.

Eğer benim gelirim düşükse devlet elimde tutmalı. Bunlar yapılmıyor. Bunları birlikte yapacağız. Ben “dostlarımla birlikte iktidar olacağım” dediğim zaman, “vay efendim kim senin dostların” diyorlar. Benim dostlarım apartman görevlileri, çiftçiler, işçiler…

İslam israf haramdır diyor, neden bu israf? Bunu siz de sormak zorundasınız ben de sormak zorundayım. Bunu bütün arkadaşlarınıza anlatın, söyleyin.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir